КИЇВ. 27 липня. УНН. Збройні формування бойовиків замінували українські позиції мінами з годинниковим механізмом, щоб під час дії режиму припинення вогню вони вибухнули та створили враження, що українська сторона здійснила обстріл і порушила домовленості про “тишу”. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-центр штабу ООС.
“Крім того, напередодні повного і всеосяжного режиму припинення вогню ворог зробив чергову провокацію неподалік Новомихайлівки та здійснив мінування українських позицій протипіхотними мінами ПОМ-2 за допомогою протитанкових гранатометів. Такі міни заборонені Оттавською конвенцією та виготовляються виключно в Російській Федерації. ПОМ-2 ставиться дистанційно і має період самоліквідації від 4 до 100 годин”, — повідомили в ООС.
У прес-центрі також додали, що: “Підступність провокації полягає у тому, що невдовзі, уже під час дії перемир’я, міна може детонувати і вибух розцінюватиметься, як обстріл зі сторони українських позицій, або підрив українських воїнів на власних мінах. Тобто, в будь-якому випадку, як зрив повного і всеосяжного режиму припинення вогню”.
Додамо, що опівночі в районі проведення операції Об’єднаних сил розпочався повний та всеосяжний режим припинення вогню.
Зеленський розповів, звідки візьмуть гроші для відновлення Києво-Печерської Лаври
Якщо лукашенко не прибере російські ретранслятори, Україна зробить це сама протягом тижня - Зеленський
Болгарія збирається накласти вето на 21-ий пакет санкцій ЄС проти Росії
Трамп похвалив Нетаньягу після відновлення перемир'я між Ізраїлем та "Хезболлою"