Безпілотники атакували морський порт у російському темрюку: палають резервуари з паливом – ЗМІ

 Джерело

У ніч на п’ятницю, 5 грудня, безпілотники атакували місто темрюк у краснодарському краю рф. Про це повідомляє УНН із посиланням на місцеві пабліки.

Деталі

Зазначається, що, ймовірно, дрони атакують місцевий морський порт.

краснодарський край, атака на морський порт в темрюку, на обʼєкті фіксується пожежа

– йдеться в одному з поівдомлень.

Крім того, вказується, що внаслідок атаки загорілися резервуари з паливом.

Довідково

Темрюкський морський торговельний порт здійснює надання послуг з перевалки генеральних, наливних (зріджені вуглеводневі гази та хімічні вантажі), навалочних та насипних вантажів.

Із залізничною мережею росії порт з’єднаний через магістраль Північно-Кавказької залізниці.

Нагадаємо

Наприкінці листопада Генштаб ЗСУ підтвердив успішне ураження Афіпського нафтопереробного заводу у краснодарському краї рф.

Хімічний завод у краснодарському краї зупинив роботу після нічної атаки безпілотників25.09.25, 13:00 • 3028 переглядiв

Схожі повідомлення

Ірак скасував визнання "Хезболли" та хуситів терористами, назвавши це "помилкою"

 Джерело

Уряд Іраку у четвер, через кілька тижнів після ухвалення рішення, відкликав статус терористичних організацій, який він запровадив щодо ліванського угруповання “Хезболла” та єменських повстанців-хуситів. Багдад назвав попереднє визнання “помилкою, допущеною до розгляду”. Про це повідомляє Associated Press, пише УНН.

Деталі

Обидві групи, які є регіональними союзниками Ірану та мають підтримку серед значної частини шиїтських ополчень в Іраку, спочатку були включені до національного наказу про заморожування активів від 17 листопада за звинуваченням в “участі у скоєнні терористичного акту”.

Політичний тиск та скасування

Скасування рішення сталося на тлі зростаючого тиску з боку політичних угруповань та збройних формувань Іраку, пов’язаних з Іраном. Ці сили звинуватили уряд у нападі на регіональних союзників та ризику конфронтації з Тегераном.

В Ізраїлі повідомили про загибель керівника штабу “Хезболли” під ударом у Бейруті – Reuters23.11.25, 19:48 • 14454 перегляди

Прем’єр-міністр Іраку Мохаммед Шіа ас-Судані розпорядився провести розслідування цієї “помилки”.

Іракський політичний аналітик Анвар аль-Мусаві зазначив, що Багдад намагається збалансувати відносини між Вашингтоном, який тисне на Ірак, вимагаючи придушити місцеві ополчення, та Тегераном, чиї регіональні союзники, включно з “Хезболлою” та хуситами, популярні в Іраку як “рухи опору” проти Ізраїлю.

Хусити відпустили екіпаж грецького судна Eternity C, атакованого в Червоному морі03.12.25, 22:10 • 4352 перегляди

Схожі повідомлення

NASA виявило, що 96% зображень телескопа SPHEREx забруднені світлом супутників

 Джерело

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) зафіксувало масштабне “світлове забруднення” знімків орбітальних обсерваторій. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

У дослідженні йдеться про те, що до 96% зображень деяких космічних телескопів можуть бути спотворені світлом від супутників на низькій навколоземній орбіті.

Дане дослідження охоплює чотири космічні телескопи – два чинні та два майбутні, і оцінює масштаби впливу штучного світла від супутників на їхню роботу. Найбільш серйозна загроза зафіксована для SPHEREx – його зображення, за розрахунками, можуть бути забруднені у 96% випадків.

Водночас зображення телескопа “Хаббл” постраждало, приблизно, на 40%.

Також зазначається, що телескопи, які розташовані на віддаленіших орбітах, значно краще захищені від подібного забруднення. Серед них – космічний телескоп імені Джеймса Вебба, Європейський “Евклід” та майбутній римський телескоп NASA імені Ненсі Грейс.

Нагадаємо

російського космонавта Олега Артем’єва виключили з екіпажу місії Crew‑12 – вона мала за кілька місяців мала вирушити на Міжнародну космічну станцію. росіянин фотографував документи компанії, включно з двигунами та іншими внутрішніми матеріалами, і зберігав їх на своєму телефоні.

Схожі повідомлення

білоруський завод посуду "Сантекс" постачає росії ударні дрони в обхід санкцій – ЗМІ

 Джерело

гомельський завод посуду “Сантекс” допомагає росії обходити міжнародні санкції, здійснюючи постачання безпілотників для армії рф. Про це йдеться у розслідуванні “білоруського розслідувального центру”, повідомляє Meduza, пише УНН.

Деталі

Журналісти, проаналізувавши митну документацію підприємства, виявили, що протягом 2022–2023 років “Сантекс” реекспортував до росії 309 дронів китайської фірми DJI на загальну суму 2 мільйони доларів.

Німеччина розслідує продаж елітних авто до росії на 10 млн євро в обхід санкцій03.12.25, 05:56 • 6736 переглядiв

Серед клієнтів білоруського заводу фігурує російська компанія “рустакт”, відома виробництвом дронів-камікадзе. Як зазначають розслідувачі, “рустакт” використовує імпортовані в обхід санкцій електронні компоненти, зокрема ті, що постачаються через подібні схеми.

Офшорні схеми: як компанія з російським слідом AAL Group Ltd легалізувалася в ОАЕ і отримала доступ до українських вертольотів06.11.25, 11:50 • 48734 перегляди

Схожі повідомлення

Іспанія кидає армію та дрони на боротьбу з чумою свиней: Заблоковано 91 місто через загрозу експорту – ЗМІ

 Джерело

Іспанія – найбільший експортер свинячої продукції в ЄС, розгорнула солдатів, поліцейських собак та високотехнологічні дрони на околицях Барселони для відстеження диких кабанів та стримування спалаху чуми свиней. Ця хвороба, хоча й безпечна для людини, становить критичну загрозу для комерційного свинарства країни. Про це повідомляє Bloomberg, пише УНН.

Деталі

Близько 500 фахівців, включаючи 160 солдатів з військового підрозділу надзвичайних ситуацій, прочісують територію в радіусі 6 кілометрів від місця, де було виявлено перших інфікованих тварин. Наразі знайдено дев’ятьох мертвих кабанів із чумою.

Наслідки чуми свиней для Іспанії

Європейська комісія оголосила про тимчасові обмежувальні заходи щодо свинарства, які охоплюють 91 місто та селище в провінції Барселона, хоча на цій території комерційних ферм немає.

Каталонія закрила головний природний парк після виявлення мертвих кабанів з африканською чумою – Reuters29.11.25, 21:15 • 4925 переглядiв

Через спалах Мексика та Японія вже призупинили закупівлю іспанської свинини, а близько 120 експортних ліцензій було відкликано.

Боротьба із захворюванням тварин 

Армія використовує дрони з тепловізорами для виявлення живих і мертвих кабанів, а також встановлює дезінфекційні станції для запобігання поширенню хвороби людьми та транспортом.

Це дуже серйозна ситуація 

– заявив Квіко Рівера, заступник інспектора Каталонських сільських агентів. 

Він підкреслив, що головна мета – не допустити поширення зарази на північ, де зосереджені основні свиноферми Іспанії.

Експерти вказують, що походження спалаху не встановлено, але причиною міг стати забруднений м’ясний продукт з іншої країни, наприклад, викинутий водієм вантажівки та з’їдений кабаном. При цьому, популяція диких кабанів зростає експоненціально через м’які зими та відсутність хижаків. Влада Іспанії навіть пропонує грошові винагороди мисливцям, які займатимуться відстрілом тварин. 

Іспанія фіксує нові підозри на африканську чуму свиней: експорт свинини під загрозою, ринки закриваються30.11.25, 14:59 • 5136 переглядiв

Схожі повідомлення

"роскомнадзор" заблокував Snapchat в рф: додаток нібито використовували для "тероризму та шахрайства"

 Джерело

У росії заблоковано популярний мобільний додаток Snapchat, який дозволяє користувачам обмінюватися фото та відео, що зникають після перегляду або через 24 години. Про це повідомило видання Meduza, пише УНН.

Деталі

“роскомнадзор” пояснив своє рішення тим, що сервіс, за даними правоохоронних органів рф, нібито “використовується для організації та проведення терористичних дій на території країни, вербування їх виконавців, скоєння шахрайських та інших злочинів проти наших громадян”.

У рф заблокували доступ до Roblox нібито через поширення екстремістських матеріалів03.12.25, 16:45 • 7104 перегляди

Таким чином, Snapchat поповнив список соціальних платформ та месенджерів, доступ до яких на території росії обмежений.

“Загрожує безпеці держави”: “роскомнагляд” повністю заблокував FaceTime на території рф04.12.25, 13:42 • 2160 переглядiв

Схожі повідомлення

путіна назвали “морально відповідальним” за смерть жінки, отруєної у Солсбері

 Джерело

За результатами громадського розслідування у Великій Британії, замах на колишнього російського шпигуна був санкціонований російським диктатором володимиром путіним, який несе “моральну відповідальність” за смерть жінки, отруєної нервово-паралітичною речовиною, що була використана під час нападу. Про це повідомляє УНН з посиланням на News Sky.

Деталі

За даними розслідування, у березні 2018 року троє агентів ГРУ Олександр Петров, Руслан Боширов та Сергій Федотов, привезли до Великої Британії флакон парфумів Nina Ricci, заповнений “Новачком”. Саме його використали, щоб нанести нервово-паралітичну речовину на ручку дверей будинку  Сергія Скрипаля , який був співробітником російської військової розвідки ГРУ, перш ніж прибути до Великої Британії у 2010 році в результаті обміну полоненими після того, як його було засуджено за шпигунство на користь Великої Британії.

Скрипаль, його донька Юлія та поліцейський Нік Бейлі тяжко отруїлися, але вижили. Через кілька місяців 44-річна Дон Стерджесс ненавмисно обприскала себе цією ж речовиною у сусідньому Еймсбері – флакон їй приніс партнер Чарлі Роулі. У результаті – жінка померла 8 липня 2018 року.

“Вони могли не враховувати створену таким чином небезпеку смерті або серйозних травм незліченної кількості невинних людей”, – йдеться у звіті.

Лорд Хьюз, який очолював розслідування, заявив, що троє агентів ГРУ “діяли за інструкціями”.

“Я дійшов висновку, що операція з убивства Сергія Скрипаля мала бути санкціонована на найвищому рівні, президентом путіним” – сказав Лорд Хьюз.

А також, додав: “Тому я роблю висновок, що ті, хто брав участь у замаху (не лише Петров, Боширов і Федотов, а й ті, хто їх послав, та будь-хто інший, хто давав дозвіл або знав про допомогу в росії чи деінде), несли моральну відповідальність за смерть Дон Стерджесс”.

Уряд Великої Британії оголосив про повне застосування санкцій проти ГРУ, а російського посла викликали до МЗС після оприлюднення звіту. Прем’єр-міністр Кір Стармер назвав подію “серйозним нагадуванням про зневажливе ставлення кремля до невинних життів” та заявив: “Велика Британія завжди буде протистояти жорстокому режиму путіна та викривати його вбивчу машину такою, якою вона є”.

росія продовжує заперечувати будь-яку причетність, проте слідчі назвали докази “переконливими” та такими, що свідчать про цілеспрямовану дію російської держави.

Нагадаємо

Колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль, якого цією весною отруїли у британському Солсбері, до 2017 року працював на розвідки чотирьох країн НАТО.

На слуханнях щодо смерті Дон Стерджес розкрили нові деталі отруєння “Новачком”. Виявилося, що хлопчик, який контактував зі Скрипалем у день отруєння, також погано почувався кілька днів. 

Уряд Британії заявив, що ГРУ повністю підпадає під санкції за “необдумані” дії, включаючи напад у місті Солсбері, спрямований проти Сергія Скрипаля, колишнього офіцера ГРУ, який був ув’язнений у росії у 2006 році за шпигунство на користь Великої Британії. Його було звільнено в рамках обміну шпигунами у 2010 році та він оселився у Великій Британії.

Схожі повідомлення

ЄС запускає космічне "шпигунство" проти наркобаронів: боротьба з наркотрафіком через супутники та дрони

 Джерело

Європейський Союз посилює боротьбу з наркотрафіком, що зростає, та зростанням насильства, пов’язаного з наркотиками, запроваджуючи нову п’ятирічну стратегію, яка передбачає використання передових технологій, включно з супутниками високої роздільної здатності та новітніми безпілотниками. Про це заявив Європейський комісар з питань внутрішніх справ та міграції Магнус Бруннер, пише УНН.

Деталі

Презентуючи Стратегію ЄС щодо наркотиків, Бруннер заявив, що Євросоюз надсилає наркоторговцям чіткий сигнал та реакцію на їхні дії.

Ми надсилаємо наркобаронам та їхнім організаціям чіткий сигнал: Європа дає відсіч. Коли йдеться про незаконні наркотики, Європа досягає кризової точки 

– підкреслив Бруннер.

Агентство Frontex, яке організовує контроль за наркооборотом, отримає “найсучасніші ресурси”, включаючи дрони та супутники, для моніторингу та припинення маршрутів контрабанди на суходолі, морі та в повітрі. Також залучатимуть штучний інтелект для пошуку наркотиків, що пересилаються поштою.

У Таїланді скасували 50-річну заборону на денний продаж алкоголю для стимулювання туризму04.12.25, 04:49 • 4868 переглядiв

Оскільки ЄС бореться зі зростанням власного виробництва синтетичних наркотиків (до 500 ліквідованих лабораторій на рік), буде створена європейська база даних інцидентів та речовин для швидкої ідентифікації синтетичних наркотиків і прекурсорів.

Запустять також загальноєвропейську платформу для експертів, щоб зупинити вербування молоді до злочинних мереж, які часто використовують соцмережі.

За даними Комісара, обсяги вилученого кокаїну в ЄС різко зросли – у 2023 році вилучили 419 метричних тонн, що в шість разів більше, ніж десятиліттям раніше.

США підтримують командирів у ударах по ймовірних суднах з наркотиками – Гегсет02.12.25, 22:43 • 6066 переглядiв

Схожі повідомлення

ЄС розпочне антимонопольне розслідування проти Meta через використання ШІ в WhatsApp

 Джерело

Єврокомісія відкриє антимонопольну процедуру щодо використання штучного інтелекту в WhatsApp, який належить Meta. Про це в четвер підтвердила антимонопольна комісарка ЄС Тереса Рібейра. Про це повідомляє Euractiv, пише УНН.

Деталі

Виступаючи перед Європарламентом, Рібейра повідомила депутатам, що Комісія очікує “відкрити відповідну процедуру”, маючи на увазі використання Meta технологій ШІ у своєму месенджері. “Але ми ще не підписали документ”, — уточнила вона.

Як повідомила газета Financial Times у четвер, розслідування зосередиться на тому, які наслідки для конкуренції може мати інтеграція Meta свого ШІ-асистента в WhatsApp.

Meta здобула перемогу: суд відхилив антимонопольний позов FTC щодо Instagram та WhatsApp18.11.25, 20:40 • 7430 переглядiв

Видання також зазначило, що нове антимонопольне розслідування розглядатиме можливе зловживання Meta домінуючим становищем на ринку за класичними правилами конкуренції ЄС, а не за новими нормами Закону про цифрові ринки (DMA), спрямованими на великих технологічних гравців.

Окремо з липня італійський антимонопольний регулятор також проводить розслідування щодо інтеграції Meta свого ШІ-асистента в WhatsApp.

У подальших коментарях до депутатів щодо антимонопольних розслідувань у сферах нових технологій, зокрема ШІ та хмарних сервісів, Рібейра наголосила, що для регуляторів важливо застосовувати “динамічний підхід”, аби реагувати на “дуже високу швидкість”, з якою розвиваються цифрові ринки.

Також вона запевнила депутатів, що цифровий регуляторний пакет ЄС не використовується як інструмент торгу “в будь-яких торговельних переговорах”, маючи на увазі занепокоєння щодо тиску США на ЄС у питаннях антимонопольних та DMA-справ проти американських техгігантів.

Meta приховала власне дослідження про негативний вплив Facebook на психіку24.11.25, 01:30 • 5030 переглядiв

Схожі повідомлення

The New York Times подає до суду на Пентагон через нові правила акредитації: що відомо

 Джерело

Газета The New York Times у четвер подала позов проти Пентагону, намагаючись скасувати нові правила, запроваджені міністром оборони Пітом Гегсетом, які призвели до заборони більшості основних ЗМІ перебувати в будівлі, передає УНН.

Деталі

Газета заявила, що нові правила порушують конституційну свободу слова та положення про належну правову процедуру, оскільки вони дають Гегсету право самостійно вирішувати, чи слід заборонити репортеру роботу. Такі видання, як “Таймс”, вийшли з Пентагону, не погодившись із правилами як умовою отримання прес-акредитації.

Натомість адміністрація Трампа заповнила прес-кімнату Пентагону переважно консервативними виданнями, які погодилися з правилами та у вівторок взяли участь у брифінгу з прес-секретарем Гегсета.

“Ця політика — спроба контролювати висвітлення того, що не подобається уряду”, — сказав Чарльз Штадтландер, речник газети. “Таймс” подала позов до окружного суду США у Вашингтоні, округ Колумбія.

Багато хто досі пише про Пентагон “здалеку”

Незважаючи на втрату акредитації, видання, яким було відмовлено в доступі до Пентагону, продовжують повідомляти про діяльність американських військових. Минулого тижня вони очолили висвітлення історій, які ставили під сумнів роль Гегсета у військових ударах по човнах з ймовірними контрабандистами наркотиків, зокрема один з них, на який було завдано другого удару після того, як було виявлено тих, хто вижив.

Тим не менш, газета “Таймс” заявила, що відмова в доступі до Пентагону обмежує можливості її репортерів виконувати свою роботу. Оскільки нова політика дає Гегсету право вилучати репортерів, які працюють над історіями, які йому не подобаються, навіть якщо вони не містять секретної інформації, це має негативний вплив на журналістів, стверджувала газета в судових документах. Адвокати також стурбовані тим, що подібні обмеження будуть запроваджені в інших федеральних агентствах.

Пентагон стверджував, що ця політика нав’язує правила “здорового глузду”, які захищають військових від розголошення інформації, яка може наразити їх на небезпеку. Під час свого брифінгу у вівторок прессекретарка Пентагону Кінгслі Вілсон заявила, що традиційні ЗМІ не зазнають невдачі.

“Американський народ не довіряє цим пропагандистам, бо вони перестали говорити правду”, – сказала Вілсон. “Тож ми не будемо благати цих старих вартових повернутись, і ми не перебудовуємо зламану модель лише для того, щоб їх заспокоїти”.

Заборонено доступ до ЗМІ, які охоплюють мільйони людей

Кілька новинних агентств, чиє висвітлення охоплює мільйони людей, включаючи Associated Press, Washington Post та CNN, у вівторок звернулися до Пентагону з проханням надати доступ до брифінгу Вілсона, але їм було відмовлено, заявивши, що це лише для акредитованих журналістів. 

NYT: наглядовий орган за Пентагоном вважає, що чат Гегсета в Signal ризикував поставити під загрозу американські війська04.12.25, 11:13 • 2406 переглядiв

Схожі повідомлення