У російському Воронежі чути вибухи, ймовірно, працює ППО
У російському Воронежі чутно вибухи. За інформацією Telegram-каналу Astra, працює російська протиповітряна оборона.
У російському Воронежі чути вибухи, ймовірно, працює ППО
У російському Воронежі чутно вибухи. За інформацією Telegram-каналу Astra, працює російська протиповітряна оборона.
Металургійна промисловість росії поступово занепадає через експортні обмеження, високу ключову ставку та конкуренцію з боку китайських виробників, що насичують ринок дешевою продукцією. Як повідомили у Службі зовнішньої розвідки, “це охолодження економіки вже змушує найбільших гравців згортати інвестиційні програми”, передає УНН.
За даними розвідки, “Об’єднана металургійна компанія” відмовилася від проєкту з виробництва безшовних труб у Татарстані вартістю 70 млрд рублів і розірвала угоду про захист капіталовкладень.
ТОВ “Техбуд”, яке контролює 15 % ринку полімерних труб, скоротило виробництво на 40 % у кількох регіонах, а податкові органи донарахували йому 730 млн рублів податків. У Татарстані випуск пластмасових труб за дев’ять місяців 2025 року впав удвічі – до 34,4 тис. т проти 68,5 тис. т роком раніше. Компанія, що колись постачала продукцію для “Газпрому” та великих спортивних проєктів, нині не може погасити навіть 2 млн рублів боргу перед підрядниками.
Казанський трубний завод, який спеціалізується на водопровідних трубах, знизив виробництво на 30 % через скорочення фінансування ЖКГ та високі ставки. Підприємство з виручкою 1 млрд рублів у кращі часи випускало до 12 тис. т продукції на рік, але тепер змушене урізати персонал, складські площі та непрофільні витрати. Власник особисто очолив компанію, яка навіть припинила членство в галузевій асоціації через дефіцит коштів.
Основними причинами кризи називають падіння попиту в газовій і нафтовій сферах, скорочення фінансування ЖКГ, неприбутковий експорт і демпінг китайських конкурентів. Та все це є наслідком політики кремля, який спрямовує бюджетні ресурси не на підтримку промисловості, а на фінансування війни проти України
У Польщі у вівторок вранці відбулася таємна нарада з питання про диверсії на залізничних коліях, яку очолив прем’єр-міністр, за участю керівників спецслужб та представників президента. Речник польського міністра-координатора спецслужб Яцек Добжинський заявив, що відповідальність за диверсію, швидше за все, несуть російські спецслужби, повідомляє Polskie Radio 24, пише УНН.
“Спецслужби працюють. Співробітники Агентства внутрішньої безпеки (ABW) збирають докази, інформацію та перевіряють вже зібрану інформацію. Клієнти, а все вказує на те, що це російські спецслужби, дуже хотіли б знати, в якому напрямку рухається розслідування, за які нитки смикають наші співробітники, які нитки хочуть простежити, щоб докопатися до суті”, – заявив прес-секретар польського міністра-координатора спецслужб Яцек Добжинський.
“Все вказує на те, що цей теракт був ініційований спецслужбами Сходу”, – заявив Добжинський.
Він також додав, що російські спецслужби, безумовно, спробують вкинути неправдиву інформацію та створити плутанину: “Навіть указуючи на українські зв’язки. Російські спецслужби хочуть дестабілізувати Польщу та Європейський Союз, посварити нас із Україною та створити негативну атмосферу”. “Не дозволимо російським спецслужбам залучати нас до цих дій, – заявив Добжинський. – Ця інформація, що надходить із невідомих джерел і потім тиражується, може бути типовою російською дезінформацією”.
Більшість інформації, зібраної на ранковому засіданні польського Комітету національної безпеки, як пише видання, залишається засекреченою. Засідання проходило у спеціальному приміщенні Міністерства національної оборони країни. Головною темою обговорення на засіданні були акти диверсії. Представники польських уряду та спецслужб обговорили деталі події та висновки, які необхідно зробити після цих атак. Добжинський також закликав до ретельної перевірки інформації, опублікованої у ЗМІ.
Інциденти сталися на маршруті, що веде від станції “Варшава Східна” до головного міста Люблінського воєводства. Акти диверсії були виявлені на двох ділянках: Соболев-Жичин та Зажече – Пулави Азоти. На першій ділянці залізничники відремонтували колії, пошкоджені вибухом, а на другій ділянці в районі Пулав вдалося поновити пошкоджену тягову мережу.
Рух після диверсії на залізниці в Польщі відновили18.11.25, 11:04 • 1486 переглядiв
Федеральний міністр сільського господарства Німеччини Алоїс Райнер після двох годин на шляху до США, був змушений повернутися через несправність повітряного судна. Передає УНН із посиланням на Welt.
Міністр сільського господарства Німеччини Алоїс Райнер вилетів у США, в рамках запланованого візиту до Небраски, на борту літака Global 5000 спеціального авіазагону Бундесверу.
Через дві години він був змушений повернутися в аеропорт Кельн/Бонн через “технічні причини. Pапланований раніше візит до штату Небраска gjrb скасовано. Німецький міністр запланував у вівторок вирушити до США комерційним рейсом у супроводі найближчих співробітників.
Пілот Global 5000 назвав проблеми з покажчиком рівня палива причиною перерваної поїздки, за словами речника міністерства. У минулому кілька міністрів постраждали від несправностей VIP-транспортної ескадрильї ВПС Німеччини. Міністр закордонних справ Йоганн Вадефуль (ХДС) нещодавно був змушений терміново перенести свою поїздку на саміт ЄС-Латинська Америка в Колумбії, оскільки урядовий літак не був в робочому стані, пишуть ЗМІ.
Десятки тисяч людей у Словаччині в понеділок протестували проти популістського прем’єр-міністра Роберта Фіцо та його проросійської позиції, з нагоди річниці Оксамитової революції 1989 року, яка поклала край десятиліттям комуністичного правління в колишній Чехословаччині. Про це повідомляє Associated Press, пише УНН.
Мітинги та ходи відбулися в десятках міст. Протестувальники на Площі Свободи в дощовій столиці Братиславі скандували: “Нам Фіцо набрид”, “Ми хочемо змін” та “Відставка”.
Один із плакатів у натовпі містив слова покійного президента Чехословаччини та Чехії Вацлава Гавела, які стали девізом Оксамитової революції: “Правда і любов повинні перемогти брехню та ненависть”.
Як зазначає видання Фіцо вже давно є суперечливою фігурою у Словаччині, і тисячі людей неодноразово виходили на протести проти його політики. Найсвіжіший привід – його уряд скасував національне свято у понеділок, яке відзначало Оксамитову революцію, пояснивши це заходами жорсткої економії.
Міхал Шімечка, лідер головної опозиційної партії “Прогресивна Словаччина”, відкинув це пояснення.
“Це не має жодного стосунку до економіки чи заощаджень. Роберт Фіко просто хоче сказати нам, що свято свободи марне, що свобода марна. Ми цінуємо свободу і не дозволимо, щоб її в нас відібрали” — сказав Шімечка.
14 листопала прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час виступу в школі міста Попрад закликав школярів, які підтримують Україну, поїхати на війну з росіянами. Частина учнів залишила залу, розгорнувши український прапор.
У Польщі після диверсії на залізниці відновили рух після ремонту пошкодженої колії, повідомив міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак на платформі X у вівторок вранці, пише УНН.
Соболев – Жичин: після ремонту пошкодженої колії двоколійний рух відновлено о 00:21 (за місцевим часом). Зажече – Пулави Азоти: ремонт контактної мережі на обох коліях завершено о 03:50 (за місцевим часом), рух поїздів на всьому маршруті L007 здійснюється по двох коліях згідно з розкладом
Як зазначає PAP, ідеться про пошкодження інфраструктури залізничної лінії № 7 на маршруті “Варшава Східна – Дорогуськ”. Колії були пошкоджені вибухівкою поблизу населеного пункту Міка (Гарволінський повіт) та колії поблизу населеного пункту Голомб (Пулавський повіт).
У неділю, 16 листопада, у Польщі було пошкоджено ділянку залізничної колії на лінії, що веде у тому числі до польсько-українського кордону і далі в Україну. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що мав місце підрив залізничної колії і назвав пошкодження ділянки залізничної колії диверсією.
Згодом польські правоохоронні органи повідомили, що інцидентів на залізниці було два.
Через пошкодження залізничної інфраструктури прокуратура в понеділок розпочала розслідування актів диверсії терористичного характеру, спрямованих проти залізничної інфраструктури та скоєних в інтересах іноземної розвідки.
Предметом розслідування є пошкодження інфраструктури залізничної лінії № 7 на маршруті “Варшава Східна – Дорогуськ” у період з 15 по 17 листопада, зокрема пошкодження колій поблизу Міки (Гарволінський повіт) вибухівкою та пошкодження колій поблизу Голомба (Пулавський повіт).
Як зазначено в заяві, “ці дії створили безпосередню загрозу катастрофи на наземному транспорті, поставивши під загрозу життя та здоров’я багатьох людей та майно у великих масштабах”.
Розпочато провадження за злочин, що карається довічним позбавленням волі.
Міністр-координатор польських спецслужб Томаш Семоняк визнав, що маршрут, де сталися акти диверсії, є одним із кількох залізничних маршрутів, що використовуються для транспортування підтримки Україні. Він додав, що слідчі розглянуть різні гіпотези. Він наголосив, що “ймовірність того, що це відбувається на замовлення іноземних спецслужб, дуже висока”.
На вівторок заплановано позачергове засідання урядового комітету з питань безпеки за участю військових командирів, керівників служб та представника президента країни, зазначає PAP.
У вівторок, 18 листопада, в передмісті Омська (росія) стався вибух газопроводу, що спричинив сильну пожежу. Про це інформує УНН з посиланням на російські Telegram-канали і пост губернатора регіону Віталія Хоценка.
Близько 5-ї ранку в соцмережах з’явилися відео масштабної пожежі в Омській області, де користувачі повідомляли про вибух газопроводу.
Губернатор регіону Віталій Хоценко підтвердив інцидент і додав, що попередньо стався витік газу з труби.
У районі селища Ростовка Омського району в полі сталося загоряння. За попередньою інформацією, постраждалих немає. За однією з версій, стався витік газу з газопроводу
Хоценко додав, що на місці працюють фахівці оперативних служб, а правоохоронні органи з’ясовують причини того, що сталося.
Тим часом російські Telegram-канали повідомляють, що жителі Ростовки скаржаться на хімічний запах у повітрі.
Сили оборони України завдали ударів по потужностях Новокуйбишевського нафтопереробного заводу в самарській області росії. Завод має щорічний об’єм переробки майже 9 млн тонн і виробляє понад 20 різновидів продукції, зокрема пальне для реактивних двигунів.
Вибухи на заводі у челябінській області рф: є загиблі та поранені23.10.25, 03:30 • 20948 переглядiв
Влада Бельгії придбала у латвійської компанії дрони-перехоплювачі після низки інцидентів із безпілотниками. Про це заявив міністр оборони Бельгії Тео Франкен, передає УНН з посиланням на агенцію Reuters.
Тео Франкен повідомив, що в Ризі він підписав угоду з латвійською Origin Robotics щодо закупівлі автономних дронів Blaze, здатних виявляти та нейтралізовувати ворожі апарати.
Через кілька тижнів ці дрони-перехоплювачі посилять наші можливості
Угода про закупівлю дронів входить до пакета заходів протидії безпілотникам на 50 млн євро (57,99 млн доларів). При цьому міністерство не уточнило, яку саме частину цієї суми становить контракт із Origin Robotics.
Франкен також зазначив, що у перспективі планують спрямувати 500 млн євро на ширший комплекс захисту від дронів, який включатиме сучасні радарні системи та розширені можливості радіоелектронного придушення.
У ніч на 1 листопада гад військовою авіабазою Кляйн-Брогель у Бельгії, де розміщені ядерні боєприпаси США, зафіксували кілька дронів.
4 листопада повітряний простір Бельгії частково закрили з міркувань безпеки після повідомлення про проліт кількох груп БпЛА в небі над країною, зокрема в районі аеропортів Брюсселя та Льєжа.
6 листопада через невідомі дрони у столиці Бельгії було паралізовано роботу аеропорту, що призвело до затримки рейсу прем’єр-міністра Саксонії-Ангальт Райнера Хазелоффа.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припустив, що спостереження дронів над Бельгією можуть бути пов’язані з обговореннями щодо використання заморожених російських активів. У Бельгії зберігається 183 млрд євро російських активів, що становить більшу частину всіх російських державних активів у ЄС.
Міністр оборони Туреччини Ясар Гулер заявив, що для отримання попередніх висновків та аналізу чорної скриньки турецького вантажного літака, який розбився минулого тижня в Грузії, в результаті чого загинули 20 солдатів, знадобиться щонайменше два місяці. Про це повідомляє Reuters, передає УНН.
Виступаючи перед журналістами після засідання уряду в Анкарі, Гюлер заявив, що чорний ящик літака перевіряється Турецькою аерокосмічною промисловістю, додавши, що, незважаючи на аварію, літаки C-130, які Туреччина експлуатує з 1957 року, “в цілому безпечні”.
За попередніми висновками, хоча вони не є остаточними, спочатку відламався хвіст. Потім літак розпався на три частини. Це буде встановлено під час (перевірки) чорної скриньки
Він додав, що “розшифровка ящиків і отримання перших результатів займе не менше двох місяців”.
Військовий вантажний літак C130, що прямував з Азербайджану до Туреччини, розбився на грузинсько-азербайджанському кордоні. Розпочато пошуково-рятувальні роботи, є загиблі, ведеться розслідування.
Місто короча у бєлгородській області зазнало атаки безпілотників, внаслідок якої загорілася покрівля торгового центру “Вокзальний”. Про це повідомляють ВВС з посиланням на моніторингові канали та місцевих чиновників, пише УНН.
Місто короча атаковане ворожими безпілотниками. За попередньою інформацією, постраждалих немає
За його словами, пожежу ще не ліквідували, а знімки та відео, які публікують місцеві мешканці, показують масштабну пожежу на даху ТРЦ.
Внаслідок ще одного удару вибиті вікна в чотирьох квартирах багатоквартирного будинку. Також тимчасово без світла залишаються частково місто короча та села погореловка і подкопаєвка
Українська сторона поки що не коментувала атаку. короча розташована на північний схід від бєлгорода та є адміністративним центром корочанського району.