Порошенко взяв участь у церемонії прощання з першим міністром закордонних справ Анатолієм Зленком

 Джерело

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко взяв участь у церемонії прощання з першим міністром закордонних справ незалежної України Анатолієм Зленком.

“Сьогодні дуже важкий день. Мало хто уявляє масштаб особистості батька-засновника української дипломатії, першого міністра закордонних справ, людини, яка ще на початку нашої Незалежності торувала нам шлях до НАТО, до Європейського Союзу. Людини, яка виховала цілу плеяду видатних українських дипломатів. Достатньо сказати, що більше половини українських міністрів закордонних справ працювали безпосередньо в команді Анатолія Максимовича. Це і його наступник Удовенко, і його chef de cabinet Костянтин Єлісєєв, і Володимир Огризко, і Борис Тарасюк. Він зібрав високих професіоналів, патріотів, високопорядних людей”, – сказав Порошенко.

“Його називали Генерал. Коли Анатолій Максимовович з’являвся в міністерстві, в кімнаті всі вставали. Не тому, що він цього вимагав, а це була ознака високої поваги для Анатолія Максимовича”, – поділився спогадами Порошенко.

“Важко переоцінити ту роль, яку Анатолій Максимович зіграв не просто у становленні української дипломатії, а у становленні української держави. Саме тому у цей трагічний день ми тут для того, щоб принести співчуття, висловити слова жалю і помолитися”, – зазначив п’ятий президент.

Порошенко також зазначив, що прощання символічно відбувається в Дипломатичній академії України, яку Анатолій Зленко збудував навпроти Михайлівського Золотоверхого Собору Православної Церкви України. “Ми будемо молитися за те, щоб Господь прийняв його в Царство Небесне”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 1 березня 2021 року помер перший міністр закордонних справ України Анатолій Зленко.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *