28 вересня команда очільника Кремля Володимира Путіна почала публічно скаржитися на те, що українська влада, мовляв, не має права втручатися в ситуацію з
Джерео: “Коммерсант“
РФ озвучила претензії Києву на тлі конфлікта України з Угорщиною
Речник Кремля, коментуючи конфлікт між офіційними Києвом та Будапештом, цинічно зазначив, що Росія була і залишається “абсолютним і незаперечним гарантом енергетичної безпеки” Європи.
За словами останнього, реакція української влади на контракт “Газпрому” і Угорщини “не вимагає яких-небудь дій у відповідь”. Пєсков також почав запевняти, що довгостроковий контракт “гарантуватиме надійні, передбачувані, ритмічні поставки палива до Угорщини за гарантованими економічно вигідними маршрутами”.
“Нічиї права тут не порушуються, ніякі норми міжнародні, торгові тут не порушуються. І навряд чи якась країна, включаючи Україну, вправі втручатися в цей аспект російсько-угорських відносин”, додав представник Путіна.
Речник Кремля також традиційно розкритикував заяви про те, що команда російського президента і “Газпром” використовують газ “в якості зброї, щоб покарати Україну”.
Як Україна відреагувала на контракт РФ та Угорщини
Очільник МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що угорська влада завдала потужного удару по українсько-угорських відносинах, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії. За словами дипломата, офіційний Київ обов’язково відреагує на цей крок.
Що важливо знати про газовий контракт РФ та Угорщини
27 вересня Угорщина та Росія (“Газпром”) підписали довгостроковий договір на постачання газу в обхід України. В контракті йдеться про те, що російський монополісти буде поставляти в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу на рік.
“3,5 млрд кубометрів підуть через Сербію (через газопровід “Турецький потік” і його сухопутні продовження) і 1 млрд кубометрів – через Австрію. Таким чином, поставки газу будуть організовані в обхід традиційного маршруту через українську ГТС. У Міністерстві закордонних справ України назвали підписання нового контракту необґрунтованим рішенням, яке завдасть шкоди інтересам України”, — сказано в повідомленні.
Офіційний Київ планує звернутися до Європейської комісії щодо оцінки відповідності нового угорсько-російського газового контракту з європейським законодавством у сфері енергетики.
Наразі поставки відбуваються за двома напрямками — через пункти Берегово на українсько-угорському кордоні і Баумгартен на словацько-австрійському кордоні.
Читайте також:
Моді та Карні прагнуть досягти торговельної угоди між Канадою та Індією до грудневого саміту G20
Прем’єр Норвегії назвав українську армію однією з найсильніших у Європі
FT: виробник не може сказати, коли союзники США отримають ракети для Patriot
Сибіга закликав світ посилити санкції проти пропагандистів та суддів рф