У центрах служби крові чекають донорів крові резус-негативної належності.
«Завдяки підтримці українців вдалося достатньо збільшити щоденний запас еритроцитарних компонентів крові. Проте серед нас, як і серед всього населення Європи, лише 14% мають кров резус-негативної належності. Відповідно і кількість донорів резус-негативного фенотипу — невисока», — наголошують у МОЗ.
Водночас медики звертають увагу, що в критичних ситуаціях, у разі масивних крововтрат постраждалим із будь-яким фенотипом, як першу дозу можна застосовувати еритроцити або кров резус-негативної належності О (І) групи. Тому важливими є сталі запаси компонентів крові усіх груп і резус-належності.
У Києві можна здати кров у Центрі крові, а також спеціальних відділах Охматдиту, інституту Шалімова, Феофанії, інституті Амосова, або навіть викликати виїзну бригаду медиків для організації Дня донора на підприємстві.
Телефони центрів крові — за посиланням: https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi/
Раніше керівник київського Центру крові розповів «Вечірньому Києву», чому треба стати донором.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
На відновлення Успенського собору Лаври після російської атаки кошти забезпечать вже сьогодні - Свириденко
У столиці попрощалися із загиблим у страшній ДТП 12-річним хлопчиком
Куди піти в Києві на вихідних 20 - 21 червня
У Києві внаслідок російської атаки знищено інноваційний термінал "Нової пошти"