Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що на початку пандемії коронавірусу Україна проводила від сили пару сотень ПЛР-тестів на добу і за цим показником суттєво відставала від більшості країн. Наразі в країні проводять приблизно 120 тисяч тестів на тиждень для виявлення COVID-19.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Перевірка епідемією: чи пов’язані “антирекорди” по коронавірусу зі збільшенням тестування”.
За даними сайту Worldometers, Україна провела понад 32 тисячі ПЛР-тестів у розрахунку на мільйон населення і за цим показником знаходиться на 113-му місці серед усіх країн.
“Це більше ніж у Японії, Індії, Мексиці чи Аргентині. І не набагато менше ніж у тій же Південній Кореї. Але в більшості розвинених країн ця цифра набагато більша”, – сказав Ляшко.
Також головний санітарний лікар додав, що стратегія на збільшення тестування в Україні була ще з початку епідемії, але через низку перепон зробити це відразу не вдалося. Зокрема – через розподіл тест-систем, які ВООЗ першочергово передавала країнам зі складною епідситуацією. Наразі дефіциту тест-систем ПЛР в країні немає.
Також Ляшко зазначив, що на початку березня дослідження проводилися лише в одній лабораторії Центру громадського здоров’я, то тепер, за даними МОЗ – у 92.
Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що збільшення випадків COVID-19 не залежить від росту тестування.
Також у МОЗ пояснили спад кількості хворих на коронавірус на вихідних.
Станом на 25 серпня в Україні виявили невеликий спад кількості нових випадків коронавірусу, за вчора інфікувались 1658 людей.
Нові підозри через несплату 21 млн грн ПДВ при імпорті компонентів для вибухівки Міноборони
Зеленський відправив орден в Польщу не Укрпоштою - чому так сталося
Робота в Україні під час війни - як зберегти працездатність населення
Українці вимагають аудиту та перезавантаження БЕБ після корупційних скандалів - опитування