Президент України Володимир Зеленський сподівається, що друга зустріч лідерів в нормандському форматі може призвести до закінчення війни на Донбасі. Він нагадав, що в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовилися про лінії розмежування і 20 точках розмінування.
Про це президент України заявив в інтерв’ю Euronews.
Говорячи про імплементацію рішень попередньої зустрічі лідерів у нормандському форматі у Парижі 9 грудня 2019 року, президент зазначив, що все просувається, але не так швидко, як очікував.
“Але зараз перемир’я. Буде зустріч у нормандському форматі. Був обмін полоненими. Ми домовилися про лінії розмежування у 20 точках розмінування. Це дуже важливо. Скільки ще часу знадобиться? Я не знаю”, – заявив Зеленський.
Раніше у Німеччині назвали обнадійливим режим припинення вогню на окупованому Донбасі; у німецькому МЗС заявили, що це припинення вогню є найтривалішим з 2014 року.
Нагадаємо, РБК-Україна з посиланням на інформовані джерела повідомило про скасування запланованої на 28 серпня зустрічі політичних радників.
Пізніше в Офісі президента повідомили причину скасування зустрічі радників “нормандської четвірки”.
Очікувалося, що зустріч пройде в Парижі і в ній візьме участь голова Офісу президента України Андрій Єрмак.
Як заявляв глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, зустріч політичних радників повинна стати фінальною в рамках підготовки нового саміту лідерів України, Росії, Німеччини та Франції.
Трамп подякував Сі Цзіньпіну та путіну за нейтральну позицію під час війни з Іраном
Польща призупинила передачу МіГ-29 Україні, бо Київ не поділився технологіями своїх БпЛА
Лідери G7 запропонували "сильні ідеї, як примусити росію до миру", до низки обговореного США готові забезпечити backstop - Зеленський
Зеленський візьме участь у засіданні "Рамштайн" - Рютте привідкрив порядок денний