Представники країн-членів Європейського союзу домовилися розширити санкційний список стосовно Білорусі. У нього хочуть додати більшу кількість людей.
Про це в Facebook написав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.
За його словами, в список потраплять особи, які брали участь у силовому придушенні протестів, начальники міліції та керівництво білоруської виборчої комісії.
“Що стосується Білорусі, то ми домовилися, що додамо більше людей в санкційний список Євросоюзу”, – написав Сійярто за підсумками зустрічі в Берліні глав МЗС країн-членів ЄС.
Він також додав, що “четвірка”, куди входить Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина, ініціювали не чекати ще місяць для складання санкційного списку.
“Очікування, нікому в такій ситуації не потрібно. Це погано і для Білорусі, і для нас, тому що в разі затяжної процедури серйозність Європейського союзу може бути поставлена під сумнів”, – додав Сійярто.
Нагадаємо, раніше в Євросоюзі заявили, що не визнають результати виборів в Білорусі і починають роботу над санкціями.
При цьому Польща виступає за введення обширних санкцій з боку Євросоюзу проти Білорусі.
У той же час Латвія і Естонія підготували індивідуальні санкції проти білоруських чиновників.
Також санкційний список підготувала Литва, куди були внесені Олександр Лукашенко і ще 117 білоруських чиновників.
Греція хоче прискорити вступ Чорногорії до ЄС під час свого головування у 2027 році
Зеленський відправив Орден Білого Орла "Новою поштою"
ЄС схвалив початок переговорів про вступ України
Союзники на саміті G7 схилятимуть Трампа до жорсткішої лінії проти рф, але щодо його позиції є занепокоєння - Politico