Україна закликає міжнародну спільноту залишатися пильною у світлі “військових навчань”, що наразі проводяться в Гродненській області Білорусі. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга у соцмережі Х, пише УНН.
З 20 червня по 2 липня військовий комісаріат Ошмянського району повідомляє приблизно 2000 призовників та створює попередні пункти збору. Хоча офіційно ці заходи класифікуються як рутинна перевірка даних, вони слугують тактикою залякування сусідніх держав. Керівництво білорусі не демонструє намірів щодо деескалації. Натомість мінськ посилює свою військову присутність поблизу кордонів України та країн НАТО
Сибіга підкреслив, що “ця стратегія узгоджується з інтересами Кремля, використовуючи політичний шантаж, що прямо суперечить публічним заявам білоруського керівництва щодо миру”.
Він додав, що Україна продовжує уважно стежити за діями білорусі, а також повторює свої попередження мінську щодо поглиблення участі в російській агресії та закликає міжнародну спільноту посилити тиск на режим олександра лукашенка.
Доповнення
В міноборони білорусі раніше повідомили, що у гродненській області білорусі проходять мобілізаційні заходи за участю військових комісаріатів. Зокрема, в ошмянському районі, що безпосередньо межує з ЄС, до пунктів збору масово викликають військовозобов’язаних громадян для звірки та оновлення облікових даних.
Василя Веселого затримала СБУ: що відомо про резонансну справу
Трамп і Зеленський приїдуть на саміт G7 у Франції
"Перемовини та зустрічі мають бути не пустими": Зеленський анонсував активну дипломатію найближчими тижнями
Зеленський назвав графік постачання ППО ключовим для України