Постачання добрив через Ормузьку протоку упродовж минулого тижня різко збільшило пропозицію на світовому ринку. Загалом, обсяги експорту швидко повертаються до довоєнного рівня. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на аналітику компанії Kpler, пише УНН.
Деталі
Після початку операції США проти Ірану та блокування Ормузу, значна частина судноплавства в районі протоки фактично була заблокована. На той момент у черзі перебувало понад 40 суден із вантажами добрив.
Після укладення тимчасових домовленостей між США та Іраном, через протоку вже пройшли щонайменше 16 суден із карбамідом та іншими добривами. Загальні обсяги постачань за останній тиждень зросли приблизно до 530 тисяч тонн – тоді як раніше вони майже зупинялися.
До початку загострення через Ормузьку протоку проходило близько третини світової торгівлі сечовиною – ключового компонента для аграрного виробництва.
Аналітики зазначають, що відновлення логістики вже вплинуло на глобальні ринки: ціни на добрива почали знижуватися, а ризики дефіциту поступово слабшають.
Аналітики наголошують, що стабілізація постачань зменшує тиск на ринок, хоча повне відновлення ланцюгів постачання ще потребує часу через затримки у морській логістиці.
У росії на заправках "Татнефти" обмежили продаж бензину і дизеля
Іран знову нахабно закрив Ормузьку протоку
"Слава Ісусу" – Венс відреагував на позитивні коментарі Папи Лева щодо угоди між США та Іраном
Туск заявив, що Польща не визнає домовленостей щодо України без своєї участі у переговорах