Компанія SpaceX планує вже наступного місяця розпочати будівництво 13-кілометрового газопроводу Starpipe до свого космодрому Starbase у штаті Техас. Нова інфраструктура має забезпечити безперебійне постачання рідкого метану для ракет Starship і дозволить суттєво збільшити кількість запусків, повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
Згідно з документами, поданими до Техаської залізничної комісії, трубопровід планують ввести в експлуатацію до 26 січня. Наразі для одного запуску Starship необхідно близько 2,4 млн літрів рідкого метану, який доставляють сотнями автоцистерн. Така схема не відповідає планам компанії щодо різкого збільшення інтенсивності польотів.
SpaceX хоче самостійно забезпечувати себе паливом
За даними Reuters, Starpipe може стати лише першим етапом масштабнішої стратегії компанії. Президентка SpaceX Ґвінн Шотвелл раніше заявила, що компанія розглядає будівництво власної паливної інфраструктури, а також можливість видобутку природного газу й виробництва ракетного палива.
Starship є ключовим проєктом SpaceX для майбутніх польотів на Місяць і Марс, розвитку супутникової мережі Starlink та запуску нових космічних апаратів. Після 12 випробувальних запусків компанія Ілона Маска планує у перспективі збільшити їхню кількість із десятків до сотень, а згодом і тисяч на рік.
Виробляє до 9 млн тонн нафти на рік - ССО озвучили деталі атаку на НПЗ в тюмені
Трамп зустрівся із Зеленським, анонсував ще одну зустріч і заявив, що "росія повинна укласти угоду"
Бельгія обіцяє у 2026 році передати Україні 7 винищувачів F-16
У Британії чоловіка заарештували після падіння трирічної дитини у вольєр з крокодилами