Колишній Голова Верховної Ради Дмитро Разумков досі відносить себе до членів парламентської фракції “Слуга народу”. Однак він допускає, що незабаром його можуть виключити.
Про це Дмитро Разумков заявив на брифінгу 19 жовтня, трансляцію вів “Прямий”.
За словами Разумкова, зі “слугами народу” у Верховній Раді і в Офісі президента нібито проводили розмову про його відкликання з посади спікера.
“З ними говорили – або тут, або в Офіс президента запрошували. З усіма так говорили, що люди дотепер не можуть відійти”, – сказав він.
Щодо свого членства у фракції, Разумков пояснив, що він не є частиною “Слуги народу” через вимоги регламенту про позафракційність президії Верховної Ради.
“Ситуація така: свого часу – 29 серпня (2019 року. – Ред.) – я вступив у фракцію Слуга народу. Згідно з регламентом Верховної Ради, Голова, перший заступник і заступники не належать до складу будь-якої фракції. Але якихось додаткових документів, заяв про виключення… фракція не приймала рішення про виключення – такого не було. Тому після завершення своєї каденції я автоматично повертаюся у фракцію”, – заявив він.
Разумков додав, що з цього приводу написав листа главі фракції “Слуга народу” Давиду Арахамії. Також Разумков дав коментар на те, чи можливо, що він утворить власну групу депутатів. Він сказав, що зараз “буде більше часу”, щоб переконувати нардепів повернутися до програмних обіцянок 2019 року.
Водночас наразі на сайті зазначається, що Дмитро Разумков є позафракційним депутатом. Цю інформацію підтверджує і голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.
Він заявив, що спікер має бути позафракційним депутатом. Тож Дмитро Разумков до складу фракції “Слуга народу” не входить.
Арахамія також зазначив, що не пам’ятає, чи писав Разумков 2,5 роки тому заяву про вихід з фракції, коли його обрали головою парламенту.
В Арахамії також запитали, чи є Разумков після своєї відставки членом фракції “Слуга народу”
“На мою думку, не залишається, а на думку юристів – це я перевірятиму з юристами, я ще не знаю”, – відповів Арахамія.