McDonald's у Великій Британії оновлює корпоративну культуру, щоб запобігти сексуальним домаганням

 Джерело

Американська компанія McDonald’s у Великій Британії впровадить оновлені стандарти, включно з тренінгами для менеджерів, щоб запобігти сексуальним домаганням на роботі. Раніше сотні співробітників скаржилися на цькування у компанії. Про це інформує УНН з посиланням на британський суспільний мовник ВВС.

Деталі

Зазначається, що McDonald’s у Великій Британії впроваджує нові тренінги для менеджерів щодо запобігання сексуальним домаганням, щоб захистити співробітників від зловживань. Програма навчання також орієнтована на молодих працівників та включає поради щодо безпечного користування соціальними мережами. Нові заходи запровадять у ресторанах мережі в Англії, Шотландії та Уельсі.

Ініціатива виникла після того, як у липні 2023 року BBC зібрав свідчення понад 100 нинішніх і колишніх працівників McDonald’s, які заявляли про сексуальне насильство, домагання, расизм і цькування на роботі. У відповідь корпорація вибачилася та створила спеціальний відділ для розгляду скарг, а також почала співпрацювати з британською Комісією з питань рівності та прав людини (EHRC). У 2023 році вони розробили спільний план захисту персоналу від домагань і погодилися на зовнішній аудит розгляду відповідних заяв.

Незважаючи на це, понад 160 співробітників повторно звернулися до BBC, а EHRC отримала 300 повідомлень про випадки домагань. У січні 2025 року працівники McDonald’s повідомили журналістам, що проблема сексуальних домагань все ще залишається актуальною.

Крім того, юридична фірма Leigh Day заявила, що отримала доручення від сотень нинішніх та колишніх працівників почати судовий процес проти McDonald’s, який стосується понад 450 ресторанів. У результаті EHRC оновила спільний план дій із компанією, а голова комісії баронеса Кішвер Фалькнер підкреслила необхідність “більш рішучих і конкретних заходів щодо функціонування McDonald’s”.

Схожі повідомлення

Папа Лев XIV зустрівся з жертвами сексуального насильства

 Джерело

Папа Лев XIV провів майже тригодинну зустріч із жертвами сексуального насильства з боку духовенства з Бельгії. Присутні ділилися своїм болем і травмами, які переслідують їх протягом багатьох років. Про це інформує УНН з посиланням на CNN.

Деталі

Пресслужба Святого Престолу повідомила, що Папа уважно слухав свідчення постраждалих, кожен із яких зазнав насильства в дитинстві. Зустріч проходила у “глибокій та болісній атмосфері”, а постраждалі розповідали про вплив травми на своє життя, стосунки, віру та психічне здоров’я.

Папа Лев XIV канонізував перших святих з Венесуели: хто увійшов до лику святих20.10.25, 03:06 • 17021 перегляд

Католицька церква Бельгії вже тривалий час переживає серйозну кризу через численні скандали, пов’язані з сексуальним насильством. За останні десятиліття виявлено сотні випадків жорстоких зловживань, серед яких справа колишнього єпископа, що зґвалтував двох племінників. Ці події викликали масштабне суспільне обурення та вимоги реформ і реальної відповідальності.

Папа Лев XIV закликає медіа протидіяти брехні, згадуючи війну рф в Україні та конфлікт у Газі10.10.25, 08:25 • 3349 переглядiв

Минулого року Папа Франциск під час візиту до Бельгії вже зустрічався з постраждалими, приділивши їм понад дві години особистого спілкування. Папа Лев XIV, обраний шість місяців тому, продовжив цю роботу, наголосивши на необхідності зруйнувати культуру замовчування, “де зло ховається за мовчанням і владою”.

Минулого місяця Лев XIV провів першу офіційну зустріч із жертвами у Ватикані та отримав звіт комісії, у якому підкреслювалося, що Церква робить недостатньо для підтримки потерпілих і запобігання новим злочинам.

Папа Лев здійснить першу закордонну подорож – відвідає Туреччину та Ліван із закликом до миру27.10.25, 18:19 • 7684 перегляди

Ще до обрання Папою, під час служіння в Перу, Лев XIV зіткнувся з одним із резонансних скандалів у Латинській Америці та був серед перших єпископів, хто відкрито підтримав постраждалих.

Суботня аудієнція стала однією з найдовших за останній час і демонструє особисту залученість Лева XIV та важливість проблеми для Ватикану. Ватикан пообіцяв, що боротьба з насильством і покриванням злочинів стане пріоритетом його понтифікату.

Папа Лев XIV критикує “бульбашку комфорту та розкоші”, що оточує багату еліту10.10.25, 09:53 • 3472 перегляди

Схожі повідомлення

У Британії помер легендарний ведучий Top Gear Квентін Вілсон

 Джерело

У Великій Британії від раку легень промер легендарний ведучий Top Gear та Fifth Gear Квентін Вілсон. Йому було 68 років, пише УНН з посиланням на Sky News.

Деталі

Автодилер та автомобільний журналіст, який народився в Лестері, приєднався до шоу BBC у 1991 році, виступаючи разом із такими акторами, як Джеремі Кларксон та Джеймс Мей, доки початковий формат не був скасований через 10 років.

Потім він перейшов на Channel 5, щоб приєднатися до конкуруючого автомобільного шоу Fifth Gear, і не повернувся, коли Top Gear перезапустили у 2002 році. 68-річний актор помер у суботу після нетривалої боротьби з раком легенів, повідомила його родина.

У своїй заяві вони назвали його “справжнім національним скарбом”, який “приніс радість від керування автомобілем, від двигунів внутрішнього згоряння до електромобілів, у наші вітальні”.

Помер Гопічанд Хіндуджа – найбагатша людина Великої Британії04.11.25, 17:56 • 9439 переглядiв

Квентін Вілсон був завзятим “захисником прав споживачів”, виступаючи за низку кампаній, зокрема допомагаючи заморожувати акциз на паливо у своїй кампанії FairFuel. Нещодавно він “невпинно” працював над тим, щоб зробити електромобілі доступними завдяки своїй кампанії FairCharge, повідомила його родина.

У заяві продовжувалося: “Задовго до того, як це стало модно, він відстоював GM EV1 та перспективу електромобілів, доводячи, що він завжди випереджає час.

“Улюблений чоловік Мікаели, відданий батько Мерседес, Макса і Міні, і дорогий дідусь Саскії, Ксандера та Роксани.

“Квентіна дуже не вистачатиме його родині, друзям та всім, хто знав його особисто та професійно. Простору, яку він залишив, ніколи не можна заповнити. Його знання були не просто отримані, а й прожиті; бібліотека досвіду, яка тепер поза нашим досяжністю”, – говориться в повідомленні робини.

Додамо

Американський генетик Джеймс Вотсон помер у віці 97 років в Іст-Нортпорті. Він був одним із відкривачів структури ДНК у 1953 році та лауреатом Нобелівської премії 1962 року.

Схожі повідомлення

У рф пропонують сертифікати на ліки на тлі зростання цін та дефіциту препаратів – розвідка

 Джерело

Уряд рф просуває законопроєкт про іменні сертифікати на ліки номіналом 4,5 тис. рублів для малозабезпечених сімей та громадян у кризових ситуаціях. Але на тлі стрімкого зростання цін ця допомога є мізерною, передає УНН із посиланням на Службу зовнішньої розвідки.

Деталі

Як повідомили у розвідці, з січня по вересень 2025 року середня ціна упаковки ліків у рф підскочила на 13,6% порівняно з минулим роком – до 416 рублів, що у 3,5 раза перевищує офіційну інфляцію.

Особливо гостро проблема проявляється у сфері нефрології. Мінімум у десяти регіонах пацієнти з хронічними хворобами нирок не отримують життєво необхідні препарати. У Санкт-Петербурзі не видають “Парсабив” для пацієнтів на гемодіалізі. У Башкортостані бракує “Еральфона”, “Мирцери” та “Кетостерила”, а також препаратів на основі заліза. У Саратовській області пацієнти на додиалізній стадії залишилися без “Калимейту” та “Земплару”. Причина – хронічне недофінансування системи. Поставки також скорочуються: наприклад “Кетостерил” за дев’ять місяців 2025 року вийшов на ринок у кількості 531 тис. упаковок – на 24 % менше, ніж торік 

– йдеться у повідомленні.

ВІЛ-інфекція поширюється в російських регіонах з катастрофічною швидкістю – розвідка07.11.25, 14:00 • 3116 переглядiв

Криза охоплює і наукову сферу. В медицині за останні 15 років росія втратила кожного четвертого дослідника: у 2024 році залишилося лише 8 387 медичних науковців – на 27 % менше, ніж у 2010-му.

Загалом у країні станом на початок 2024 року працювало 338,9 тис. дослідників у всіх галузях. Це на 40,5 тис. менше, ніж у 2015-му, тобто мінус 11 %. Лише за роки повномасштабної війни проти України кількість учених скоротилася ще на тисячі, а щонайменше 2,5 тис. виїхали за кордон, з-поміж них – понад 800 із міжнародним визнанням 

– резюмували у розвідці.

російські регіони на межі бюджетної кризи: росіяни лише у вересні придбали 1,94 млн упаковок антидепресантів – розвідка22.10.25, 19:05 • 3352 перегляди

Схожі повідомлення

У Бельгії 17-річним підліткам направили листи із закликом добровільно проходити військову службу

 Джерело

Міноборони Бельгії надіслало 17-річним бельгійцям 149 тисяч листів із закликами йти до армії. Про це повідомив міністр оборони Бельгії Тео Франкен, передає УНН.

Вчора було надіслано 149 000 листів. Усіх 17-річних підлітків країни заохочують вступати до армії загалом і зокрема добровільно проходити військову службу. Поїхали! 

– написав Франкен на своїй сторінці в Х.

ЄС та Бельгія не досягли прориву у переговорах щодо “репараційного кредиту” для України – ЗМІ08.11.25, 12:00 • 3458 переглядiв

Нагадаємо

4 листопада повітряний простір Бельгії частково закрили з міркувань безпеки після повідомлення про проліт кількох груп БпЛА в небі над країною, зокрема в районі аеропортів Брюсселя та Льєжа. Рейси перенаправили до Маастрихта.

Схожі повідомлення

Прессекретарка Трампа назвала BBC "на 100% фейковими новинами" та "пропагандистською машиною"

 Джерело

Прессекретарка Дональда Трампа Керолайн Лівітт назвала BBC “на 100% фейковими новинами” та “пропагандистською машиною” у відвертому інтерв’ю, опублікованому після звинувачень мовника в упередженості, передає УНН із посиланням на The Guardian.

Деталі

Керолайн Лівітт, високопосадовець Білого дому в адміністрації Трампа, заявила, що перегляд випусків BBC під час поїздок до Великої Британії “псує” їй день, додавши, що платники податків “змушені платити за ліву пропагандистську машину”.

Коментарі Лівітт прозвучали після того, як депутати парламенту заявили, що корпорація має “серйозні питання” про те, як промова президента США була відредагована в документальному фільмі BBC Panorama.

Документ, який потрапив до рук The Telegraph, свідчить про те, що один із випусків програми про поточні події “повністю ввів в оману” глядачів, поєднавши дві частини мови.

У програмі Трамп заявив, що у день заворушень 6 січня 2021 він піде зі своїми прихильниками до Капітолію, закликавши їх “боротися як у пеклі”. Проте з виступу було опущено фрагмент, де Трамп закликав присутніх “мирно та патріотично висловити свою думку”.

В інтерв’ю газеті Telegraph Лівітт заявила: “Цей навмисне брехливий, вибірково відредагований ролик BBC — ще один доказ того, що це повністю, на 100% фейкові новини, які більше не мають бути на екранах телевізорів великих громадян Сполученого Королівства.

“Кожного разу, коли я їду до Сполученого Королівства з президентом Трампом і змушена дивитися BBC у наших готельних номерах, я втрачаю контроль над їхньою відвертою пропагандою та брехнею про президента Сполучених Штатів і про все, що він робить, щоб зробити Америку кращою, а світ безпечнішим”.

“Фейкові новини”: Трамп запевняє, що не планує називати бальну залу у Білому домі на свою честь 25.10.25, 14:20 • 89319 переглядiв

Додамо

Раніше The Telegraph повідомила про внутрішній документ BBC, написаний колишнім незалежним радником Ради редакційних рекомендацій та стандартів BBC Майклом Прескоттом.

У документі Прескотт, серед іншого, звертає увагу на монтаж промови Трампа у фільмі “Панорама”, який транслювався безпосередньо перед тогорічними виборами в США.

ВВС, як зазначив Прескотт, поєднала два різних виступа Трампа 6 січня 2021 року перед тим, як деякі з його прихильників напали на будівлю Капітолію США. З його промови було пропущено частину, де він закликав людей висловити свою думку “мирним шляхом”.

BBC заявила, що не коментує витоки інформації, але ретельно розглядає відгуки.

Схожі повідомлення

Румунія та Болгарія намагаються захистити російські нафтопереробні заводи від санкцій Трампа – Politico

 Джерело

Румунія та Болгарія змагаються з часом, щоб запобігти зупинці своїх критично важливих нафтопереробних заводів до того, як санкції Сполучених Штатів проти їхніх російських власників набудуть чинності пізніше цього місяця. Про це повідомляє Politico, пише УНН.

Деталі

Рішення Вашингтона внести до чорного списку “лукойл” та “роснефть” поставило країни ЄС, де присутні дві найбільші російські нафтові компанії, у скрутне становище, оскільки вони намагаються запобігти перебоям у постачанні палива до того, як санкції набудуть чинності 21 листопада.

У п’ятницю болгарські законодавці схвалили новий законопроєкт, який дозволить уряду призначити керівника величезного нафтопереробного заводу в Бургасі, що належить “Лукойлу”, надаючи йому широкі повноваження для операційного контролю над об’єктом, схвалення його продажу та націоналізацію, якщо це необхідно. Тим часом країна вивчає питання щодо звільнення від санкцій.

Румунія, де розташований нафтопереробний завод “Петротел” компанії “лукойл”, ще не прийняла офіційного рішення. Але Бухарест також розглядає можливість звернення з проханням про “продовження санкцій”, готуючи власну відповідь, сказав високопосадовець уряду, якому надано право говорити анонімно. Вони додали, що націоналізація розглядається як “останній варіант”.

Тим не менш, міністр енергетики Румунії Богдан-Груя Іван заявив POLITICO, що Бухарест “готовий” до будь-якого сценарію в операційному плані. Він додав, що план уряду спрямований на збереження “економічної активності Румунії, але водночас на припинення фінансування Російської Федерації”.

Румунія закликає США “скасувати” рішення щодо скорочення військ на території країни06.11.25, 21:51 • 3536 переглядiв

Міністерство фінансів США, яке має схвалити будь-який продаж, та Європейська комісія відмовилися від коментарів.

Зусилля щодо забезпечення нових власників нафтопереробних заводів були поставлені під ще більший сумнів після того, як швейцарський торговий дім Gunvor у четвер відкликав свою заявку на купівлю міжнародних активів Лукойлу після різкої критики пропозиції продажу з боку Міністерства фінансів США.

Нові заходи також впливають на інші країни ЄС. Німеччина отримала шестимісячне звільнення для свого нафтопереробного заводу Schwedt, що належить “Роснефти”, який перебуває під контролем уряду з 2022 року. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у п’ятницю відвідав Вашингтон у надії домогтися звільнення від імпорту російської нафти трубопроводами для своєї країни та сусідньої Словаччини.

США дали Угорщині звільнення від санкцій проти рф після теплої зустрічі Трампа та Орбана – Reuters08.11.25, 10:15 • 21101 перегляд

Санкції з’являються на тлі дедалі більшого розчарування президента Дональда Трампа через гальмування зусиль щодо забезпечення припинення вогню в Україні. ЄС також в останні місяці активізував свою кампанію за припинення залежності блоку від москви в енергетиці.

Нагадаємо

Як повідомляв УНН, Болгарія розглядає можливість запиту на виключення з нових санкцій США проти російської нафтової компанії “Лукойл” через побоювання дефіциту палива. Санкції можуть призвести до зупинки нафтопереробного заводу в Бургасі, який забезпечує до 80% палива країни.

Схожі повідомлення

Російський Бєлгород порив у блекаут: понад 20 тис. жителів без світла

 Джерело

Понад 20 тисяч мешканців російського Бєлгорода та Бєлгородського району залишилися без світла, передає УНН із посиланням на губернатора Бєлгородщини вячеслава гладкова.

Над Бєлгородом та Бєлгородським районом спрацювала наша система ППО — збиті повітряні цілі. Попередньо постраждалих немає. … на низці вулиць спостерігаються проблеми з електрикою. … Без світла залишаються понад 20 тис. мешканців 

– повідомив гладков.

Проте російські пабліки інформують, що при ракетному ударі було пошкоджено газотурбінні установки на ТЕЦ “Луч”. Раніше було знищено турбіни на Бєлгородській ТЕЦ.

Це не страшно: “Мадяр” анонсував блекаути в росії01.11.25, 17:47 • 18026 переглядiв

Схожі повідомлення

У Британії, ймовірно, до кінця місяця оголосять про серйозні зміни в імміграційній системі

 Джерело

Міністерство внутрішніх справ Великої Британії вивчає дії Данії щодо скорочення нелегальної міграції. Очікується, що до кінця місяця буде оголошено про серйозні зміни в імміграційній системі Британії, передає УНН із посиланням на Sky News.

Деталі

Минулого місяця міністр внутрішніх справ Британії Шабана Махмуд направила своїх представників до Данії для вивчення її політики прикордонного контролю та надання притулку, яка вважається однією з найжорсткіших у Європі.

Зокрема, як повідомляється, чиновники вивчають посилення правил Данії щодо возз’єднання сімей та обмеження більшості біженців тимчасовим перебуванням у країні.

За даними ЗМІ, Махмуд оголосить про серйозні зміни в імміграційній системі Британії наприкінці цього місяця.

Повідомляється, що депутати від Лейбористської партії розкололися у цьому питанні.

Деякі депутати, які посідають так звані місця “Червоної стіни”, які вважаються вразливими для критики з боку руху “Реформи Великої Британії”, хочуть, щоб міністри продовжили рух у напрямку, обраному Данією.

Однак інші вважають, що ця політика відштовхне прогресивних виборців і надто сильно зрушить Лейбористську партію праворуч.

Видання зауважує, що це відбувається на тлі спроб уряду взяти під контроль імміграцію, враховуючи зростання кількості перетинів Ла-Манша на невеликих човнах за останні кілька місяців і повернення в країну мігранта, депортованого в рамках угоди Великої Британії з Францією про повернення.

За даними Міністерства внутрішніх справ, у п’ятницю Ла-Манш перетнули на дев’яти човнах, прямуючи до Великої Британії. Таким чином, загальна кількість мігрантів за рік досягла 38223 осіб.

Махмуд виступає за вжиття заходів стримування мігрантів, які намагаються в’їхати до країни несанкціонованими шляхами.

Вона також хоче спростити процедуру висилки тих, хто, як буде встановлено, не має права перебувати у Великій Британії.

Джерела повідомили інформаційному агентству PA, що вона з нетерпінням чекає на зустріч зі своїм датським колегою Расмусом Стоклундом, міністром імміграції Великої Британії, якнайшвидше.

Додамо

Виступаючи на BBC Radio 4, Стоклунд порівняв данське товариство з “хобітами з “Володаря кілець”” і заявив, що люди, які приїжджають у країну і не сприятимуть позитивному внеску, будуть небажаними гостями.

Пан Стоклунд сказав: “Ми маленька країна. Ми живемо мирно та спокійно один з одним. Думаю, нас можна порівняти з хобітами із “Володаря кілець”.

“Ми очікуємо, що люди, які приїжджають сюди, братимуть участь і сприятимуть, а якщо вони цього не роблять, їм не раді”.

Схожі повідомлення

Республіканці шукають ідеї для поновлення роботи уряду США після провалу тактики тиску – The Hill

 Джерело

Лідер більшості в Сенаті Джон Тьюн, республіканець від Південної Дакоти, та його команда лідерів-республіканців шукають нові ідеї для припинення 38-денного призупинення роботи уряду США після того, як у п’ятницю стало зрозуміло, що спроби змусити демократів проголосувати за ухвалений Палатою представників законопроект про фінансування поки не увінчалися успіхом, передає УНН із посиланням на The Hill.

Деталі

Республіканці в Сенаті обговорюють різні ідеї для виходу з глухого кута, наприклад, голосування за новим законопроектом, підготовленим Сенатом, який фінансуватиме значну частину федерального уряду до 2026 фінансового року.

Цей підхід, який просувають члени Комітету з асигнувань, передбачає голосування за трьома звичайними законопроектами про асигнування, прийнятими Сенатом раніше цього року за рішучої підтримки обох партій і узгоджених з республіканцями в Палаті представників.

Інша ідея, висунута сенатором Ліндсі Гремом (республіканець від Південної Кароліни), полягає у поданні законопроекту, розробленого республіканцями, який буде спрямований на зниження витрат на охорону здоров’я, що зростають, що дозволить вирішити проблему, що знаходиться в центрі боротьби за державне фінансування.

Третя пропозиція, висунута сенатором Еріком Шміттом (республіканець від Міссурі), полягає в тому, щоб спонукати адміністрацію Трампа використовувати федерально фінансовані проекти в таких демократичних штатах, як Каліфорнія і Нью-Йорк, для пошуку додаткового фінансування для оплати праці військовослужбовців.

Видання зауважує, що лідери республіканців у Сенаті шукають нові тактики для припинення шатдауну, оскільки рядові законодавці-республіканці втомилися багаторазово голосувати за ухвалену Палатою представників резолюцію про продовження фінансування уряду до 21 листопада.

Демократи в Сенаті 14 разів блокували ухвалений Палатою представників законопроект, і Тьюн не зміг збільшити кількість демократів, які підтримують ці заходи, незважаючи на неодноразові прохання до своїх колег.

“Немає сенсу голосувати за те, за що ми голосували в минулому, тільки для того, щоб зробити це знову”, — заявив журналістам у п’ятницю сенатор Майк Раундс, республіканець від Південної Дакоти.

The Hill зауважує, що на даний момент тільки три члени фракції демократів у Сенаті проголосували за резолюцію про продовження дії закону, яка не містить положень про продовження поточних субсидій згідно із Законом про доступне медичне обслуговування (ACA).

Три найбільші авіакомпанії США скасовують сотні рейсів через шатдаун07.11.25, 09:37 • 4974 перегляди

Нагадаємо

Нинішнє призупинення роботи уряду США (шатдаун) стало найтривалішим в історії Сполучених Штатів, перевершивши попередній рекорд, встановлений наприкінці 2018-го – на початку 2019 року.

Зауважимо, що призупинення роботи уряду США – відносно недавнє явище, яке у своєму нинішньому вигляді почалося лише 1980 року, коли генеральний прокурор опублікував низку юридичних висновків, які стверджують незаконність продовження витрачання коштів державними установами без дозволу Конгресу. З того часу було 15 шатдаунів, включаючи нинішню ситуацію.

Схожі повідомлення