Україна стала центральною темою переговорів між державними лідерами Німеччини та Росії. Федеральна канцлерка Ангела Меркель обговорила низку невідкладних проблем з президентом Володимиром Путіним у середу, 15 липня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу німецького уряду.
За офіційною інформацією Берліна, війна в Україні не стала єдиною метою телефонного контакту.
“У центрі уваги бесіди була реалізація мінських домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Сході України. Співбесідники також обговорили ембарго на постачання зброї для Ірану та поточну ситуацію у Лівії”, пояснили у федеральному уряді.
Слід додати, кремлівська сторона поки що не оприлюднила жодної згадки про переговори на вищому рівні.
Нагадаємо, протягом останніх тижнів лідери країн “нормандського формату”, до якого також належить Німеччина регулярно комунікують за допомогою відеозвязку чи телефонів. Під час пандемії
Остання зустріч “нормандської четвірки” відбулася у грудні 2019 року. Для президентів Володимира Зеленського та Еммануеля Макрона вона стала першою. Українська сторона налаштована знову зібрати лідерів вже цього року, однак навіть Берлін та Париж наголошують — для нових переговорів потрібне виконання попередніх домовленостей. Інакше ці зустрічі будуть непродуктивними.
Як повідомляв ONLINE.UA, команда канцлерки ФРН Ангели Меркель продовжує уважно слідкувати за ситуацією на Сході України та давати свої поради главі держави Володимиру Зеленському. Так, нещодавно очільник МЗС Німеччини Гайко Маас виступив з черговою гучною заявою — він наголосив, що рішення щодо конфлікту на Донбасі є передумовою для відновлення стратегічних відносин Євросоюзу з Росією.
Святкування 250-річчя США призведе до обмежень роботи аеропорту Вашингтона
У Латвії пропонують призначити представника ЄС для мирних переговорів з росією
Кошта виправдав контакти з москвою та заявив про підготовку до можливих переговорів з рф
Пасинка кронпринца Норвегії засудили до чотирьох років у справі про зґвалтування