Антимонопольний комітет викрив змову на конкурсі з відбору підрядника для будівництва об’єктів на Чорнобильській АЕС та Централізованому сховищі відпрацьованого ядерного палива. Підрядників оштрафували на 117 мільйонів гривень.
Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
Порушником конкурентного законодавства виявилася компанія з орбіти корпорації “Укрбуд” – ТОВ “БК “Укрбудмонтаж”. Іншим учасником змови є ПРАТ “Укренергомонтаж”.
“Протягом 2017 – 2018 років ці компанії брали участь у чотирьох процедурах закупівель на загальну суму понад 1 млрд грн і виграли у трьох найбільших. Замовниками будівництва були Чорнобильська АЕС “Енергоатом”, – йдеться в повідомленні.
АМКУ виявило докази змови між “Укрбудмонтаж” і “Укренергомонтаж”, а саме:
компанії пов’язані господарськими відносинами;
надають один одному фінансову допомогу;
мають спільних співробітників;
активно комунікувати між собою під час торгів;
діяли синхронно під час підготовки та участі у торгах;
входили в аукціон з одної IP-адреси;
розташовані за однією адресою;
мають спільні особливості в оформленні документів.
“Такі дії є порушенням Закону “Про захист економічної конкуренції”, що і було встановлено Тимчасовою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України”, – йдеться в повідомленні.
Таким чином на “Укрбудмонтаж” наклали штраф на 55 млн гривень, а на “Укренергомонтаж” – 62 млн гривень. Протягом трьох років ці компанії не зможуть брати участь у публічних закупівель.
Нагадаємо, 16 липня Верховна рада призначила нового главу Антимонопольного комітету України.
Погода в Україні 22 червня - до +31, але місцями дощі з грозами
АРМА блокує продаж земель Боржави - в чому ризики
рф масовано атакує енергооб'єкти ДТЕК на Дніпровщині впродовж двох діб
Україна візьме участь у дитячому Євробаченні-2026 на Мальті