У вересні Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка НАН України відзначає 85-річчя. З нагоди ювілею на сторінці у Facebook науковці публікують раритетні фотографії.
Один із перших дописів – про вхідну групу і боскети. Так називають частину саду, що засаджений чагарниками із яких вистригають огорожу чи декоративні арки.
– Головний вхід нашого саду оформлений у регулярному стилі стриженим грабом звичайним, з якого у 1949 р. були сформовані боскети та «грибочки». Внутрішня частина боскетів утворює «зелені кабінети», де встановлені лави та стрижені композиції з граба. Композиція зроблена під керівництвом ландшафтного архітектора, завідувача відділом дендрології, доктора біологічних наук професора Леоніда Рубцова, – повідомляють у Ботсаду.

На чорно-білій світлині 1950-х років «грибочки» ще зовсім стрункі та однакові. Нині рослини стали набагато буйнішими. Композицію доповнюють стрижені «кульки» з самшиту.
До слова, саме Леонід Рубцов зібрав колекцію бузку, яку вважають однією з найкращих у світі.
Нагадаємо, у столичному ботсаду розцвів «персик з листям бамбука».
Наталка Марків
На Київ насувається гроза, синоптики оголосили попередження
Не вніс в декларацію 9,6 млн грн - заступнику директора Київзеленбуду повідомили про підозру
Не лише у Києві: аварійні відключення зачепили Бровари, у КМВА пояснюють "технічними питаннями"
Метрополітен та КМДА пояснили українцям, чи можна під час тривог приносити матраци й намети у підземку