Влада Зеленського зробила для вирішення ситуації в Білорусі набагато менше, ніж могла – Павленко

 Джерело

Чинна владна команда жодним чином не проявила свою позицію щодо виборів і протестів у Білорусі.

Про це в ефірі “Прямого” нагадав народний депутат фракції “Європейської Солідарності” Ростислав Павленко.

“Перше – Зеленський так рвався до керма. А дорвавшись, отримуємо пшик. Тому що Україна, мені здається, набагато менше зробила і для білоруського народу, і для вирішення ситуації, ніж могла. Зараз змушені йти в фарватері – добре, що Європи, а не Росії. Сподіваюся, що принаймні так і буде”, – сказав він.

“А третє – тепер у нас має бути дуже серйозна внутрішня дискусія. Бо, як правильно кажуть колеги, отримаємо довший кордон з Росією, отримаємо нові воєнні й інші виклики. І має бути серйозна дискусія, якої досі немає, на жаль”, – додав Павленко.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не буде втручатися в питання президентських виборів в Білорусі, оскільки вважає це внутрішньою справою Мінська.

Згодом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що Україна може підтримати санкції Євросоюзу проти Білорусі.

9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.

Пізніше у відповідь на результати виборів в Білорусі розпочались масові протести, які жорстоко придушували силовики.

14 серпня ЦВК Білорусі оголосила офіційні результати виборів президента, згідно з якими Олександр Лукашенко набрав понад 80% голосів.

16 серпня Лукашенко телефоном знову звернувся до президента Росії з проханням у разі загострення протестів спільно реагувати в рамках Генерального договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Європарламент оголосив Олександра Лукашенка персоною нон грата.

19 серпня канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомила, що голови держав Євросоюзу не визнають результати президентських виборів у Білорусі.

Член президії Координаційної ради опозиції Павло Латушко заявив, що білоруська опозиція зацікавлена в тому, щоб вибудовувати максимально добрі стосунки з Росією.

26 серпня у Мінську приземлився російський урядовий літак, на якому перевозять високопосадовців, зокрема керівника ФСБ. Цей же борт вже літав до Мінську 19 серпня.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *