Російська влада по регіонах ховає масштаб атак на свою територію, повідомили у Службі зовнішньої розвідки України, пише УНН.
Регіональна влада росії масово відмовляється вмикати сирени під час повідомлень про ракетну чи дронову небезпеку. Формулювання різняться від регіону до регіону, але суть одна: атаки стали настільки частими, що чесне інформування про них зруйнувало б картину спокою, яку кремль намагається підтримувати будь-якою ціною
За даними розвідки, “у тимчасово окупованому Криму місцева “адміністрація” вирішила не реагувати на кожен проліт дрона”. “Кримський функціонер олег крючков пояснив це відверто: якби сигнал лунав щоразу, тривога не змовкала б по 22 години на добу”, – ідеться у повідомленні.
“У ростові відмову від сирен виправдали практикою “лнр” і “днр”, де нібито люди вибігають на вулицю під час оповіщень, що начебто подвоює ризик жертв”, – вказали у розвідці.
У ярославлі, за даними СЗРУ, “сказали прямо, що сирени не включають, аби уникнути паніки”. “У краснодарі пішли іншим шляхом і розділили сигнали: “безпілотну небезпеку” там офіційно не прирівнюють до сигналів цивільної оборони, на відміну від повітряної тривоги. У рязанській області пояснення звучить ще цинічніше: часті сирени просто перестануть сприймати як екстрений сигнал, тож їх краще взагалі не чіпати”, – додали у розвідці.
“У підмосковних котельниках місцева влада пішла далі й відмовилася навіть розкривати жителям адреси укриттів і бомбосховищ. Цю інформацію, за словами чиновників, доведуть до людей лише “в період мобілізації і у воєнний час” – формулювання, яке саме по собі видає, наскільки далеко кремль відсуває момент чесності з власним населенням”, – сказано у повідомленні СЗР.
Жителі москви й підмосковʼя, як зазначається, тим часом масово скаржаться на відсутність будь-яких оповіщень і сирен повітряної тривоги. “Офіційне пояснення влади звучить майже як цитата з підручника з пропаганди: масове оповіщення в неочевидній ситуації нібито здатне нашкодити сильніше за саму загрозу, бо провокує паніку й хаос”, – вказано у повідомленні.
“Найбільш красномовним вийшов коментар голови башкортостану радія хабирова. Він пояснив відмову від щоденних сирен зростанням споживання антидепресантів на росії, фактично визнавши те, що кремль роками намагається заперечувати: постійні атаки руйнують психологічний стан населення, і влада боїться не дронів, а реакції людей на правду про них”, – повідомили у розвідці.
По суті всі ці пояснення зводяться до одного знаменника: масштаб ударів по території росії вже настільки великий, що мовчання сирен перестало бути питанням логістики. Тепер це питання політичного виживання режиму, який роками будував образ війни, що начебто не торкається звичайного росіянина
Нагадаємо
У росії продовжують повідомляти про повітряні атаки. Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження у Воронежі ракетами заводу з виробництва електроніки для російських ракет ОТРК “Іскандер” та Х-101.
Також Генштаб повідомив про ураження центру космічного зв’язку у московській області.
росію атакували безпілотники і в ніч на 18 червня. Президент України Володимир Зеленський підтвердив удари по московському НПЗ та у ростовській області. Він подякував військовим Сил спеціальних операції Збройних сил України за удари в глибині території росії, які були здійснені модернізованими дронами FP-1 виробництва української компанії Fire Point та заявив, що план далекобійних санкцій виконується.
У мережі з’явилися кадри українських дронів FP-1 над російською столицею, які безуспішно намагається збити система “Панцир”. Це вже другий удар по московському НПЗ.
До цього 16 червня у московській області та краснодарському краї рф було зафіксовано атаки БПЛА на нафтові об’єкти. У мережі також виклали кадри, на яких видно як у небі над москвою маневрує ударний дрон FP-1, створений компанією Fire Point для глибоких ударів по ворожій території. Аналітики вказують, що уражений НПЗ розташований приблизно за 15 кілометрів від кремля.
Також в рф повідомили зокрема про атаку дронів на Тюменський НПЗ (колишній Антипінський НПЗ).
Крім того, українські військові провели успішну операцію з відрізання тимчасово окупованого Криму від материкової частину України. За допомогою middle-strike БПЛА українського виробництва були уражені ключові кримські мости біля Чонгара та Армянська. Удари здійснили за допомогою безпілотників FP-2 та “Бегемот”. По мосту, що з’єднує Херсонську область із Кримом в Чонгарі, били двічі – у ніч з 6 на 7 червня, а також у ніч на 9 червня.
8 червня під ударом опинився міст, що веде з Генічеська до Арабатської стрілки. Ще два мости через Північно-Кримський канал – у районі населених пунктів Преображенка та Мирне біля Армянська – були атаковані 11 червня.
У ніч на 13 червня були уражені КПП “Джанкой”, залізничний міст та понтонна переправа. На відеозаписах ударів, які показали в 1-му окремому штурмовому полку імені Дмитра Коцюбайла, замість традиційного прицілу – зелене серце, яке характерне для ударних дронів, що виробляє компанія Fire Point.
В Албанії посилюються протести проти будівництва зятем Трампа розкішного курорту
Україна дотисне ідею створення антибалістичної системи у Європі - Зеленський
Зеленський прибув на саміт G7 - його зустрів Макрон
Гегсет застерігає Кубу від закупівлі певних видів зброї і наголосив - це спровокує конфронтацію