Катар розраховує відновити нормальне виробництво скрапленого природного газу (СПГ) протягом найближчих кількох тижнів після стабілізації судноплавства в Ормузькій протоці. Про це в інтерв’ю Financial Times заявив прем’єр-міністр Катару шейх Мохаммед бін Абдулрахман Аль Тані, передає УНН.
Деталі
За його словами, державна компанія QatarEnergy вже готується до повернення повноцінної роботи після досягнення домовленостей між США та Іраном щодо деескалації в регіоні.
Протягом кількох тижнів виробництво повернеться до нормального рівня, за винятком пошкоджених об’єктів. Наші команди вже мобілізовані, а QatarEnergy готується відновити нормальну діяльність, щойно ситуація в протоці стабілізується
Водночас глава уряду зазначив, що компанія скасує режим форс-мажору лише після того, як переконається у безпеці судноплавства та усуненні всіх ризиків.
Прем’єр-міністр наголосив, що для забезпечення безпечного проходу суден через Ормузьку протоку надзвичайно важливим є створення прямої лінії зв’язку між США та Іраном.
Мета гарячої лінії полягає в тому, щоб будь-яка загроза судну могла бути перевірена через Іран і щоб кораблі могли безпечно проходити протокою
За словами Аль Тані, відновлення повноцінного руху суден через Ормузьку протоку може зайняти певний час, оскільки ринку необхідно повернути довіру після кількох місяців напруженості та обмежень.
Він також застеріг, що наслідки конфлікту для світової економіки ще будуть відчутними найближчими місяцями, зокрема на ринках добрив, нафтохімічної продукції та гелію.
Ми зупинили подальшу ескалацію, але наслідки завданої шкоди ще проявляться. Ми побачимо їх у вересні та жовтні
МЗС України відкинуло звинувачення щодо нібито розробки біологічної зброї
"Ми повертаємо нашу півкулю" - Гегсет звернувся до американських військових на Кубі
Рютте розкрив деталі розмови із Зеленським про ППО та втрати росії
Перший кластер переговорів про вступ України в ЄС: які принципи та цінності він охоплює