У зв’язку з загрозою екологічної катастрофи на Донбасі українська сторона провела заміри біля лінії розмежування. Вміст радіаційних речовин в грунті знаходиться в нормі.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Державної екологічної інспекції.
Повідомляється, що виміри проводили в рамках розслідування за фактом припинення відкачування води з шахти “Юний комунар” біля Єнакієвого на окупованому Донбасі.
У ході дослідження були встановлені наступні показники вмісту радію-226:
на території Новолуганского – 11 + -4 Бк/кг
Торецке – 16 + 5 Бк/кг
в Авдіївці– 27+- 6 Бк/кг
в заплаві річки Кальминус в Маріуполі – 17 + 4 Бк/кг
Це означає, що всі результати лабораторних вимірювань знаходяться в межах норми.
Побоювання української сторони викликає те, що в 2018 році окупаційна влада припинила відкачування води з шахти “Юнком”, у якої в 1979 році там провели контрольований ядерний вибух. Тепер шахту затоплює ґрунтовими водами, і є ризик потрапляння радіації в водоносні горизонти.
Нагадаємо, раніше Україна попросила ООН провести експертизу шкоди екології Донбасу.
Крім того, вчора стало відомо, що на рівні Тристоронньої контактної групи попередньо домовилися створити міжнародну робочу групу для моніторингу екологічної ситуації на окупованих територіях.
В ЄС стартувала підготовка до відкриття 2-6 кластерів для вступу України
Сибіга порадив москвичам запитати путіна про припинення війни після ураження НПЗ
Тимошенко подала клопотання про передачу її справи з ВАКС до Київського апеляційного суду
Трамп анонсував 100% мито на французькі вина