Київводоканал контролює якість води, на тлі забруднення Десни, та готується до можливого погіршення ситуації, додатково задіюють технологію очищення активованим вугіллям, повідомив під час брифінгу у середу генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк, пише УНН.
Деталі
“З 14 серпня ситуацію ми розглядаємо, і повністю на контролі. Ми співпрацюємо з Агентством водних ресурсів, з Мінекології, з санепідемслужбою, і у нас на кожен день є всі аналізи, які роблять ці служби. Більше того, двічі на добу проводяться аналізи на самій Деснянській станції біля водозабору в селі Пухівка та в Літках, що десь приблизно, якщо течії, це буде за добу до того, як вода прийде на водозабір. На сьогодні в нас в районі водозабору вода дійсно гарної якості. Ніяких побоювань немає”, – сказав генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк.
З його слів, на тлі ситуації із забрудненням річки Сейм фахівці водоканалу “виїжджали, набирали проби для досліджень, як з цим боротися, що це за забруднення, які регламенти технологічні використовувати, у принципі відпрацювали”.
“У принципі все, навіть тоді, на тих зразках, показало те, що ми нашими технологіями, нашими реагентами, якими забезпечені в повній мірі, справляємось, окрім, як вчора було сказано, в принципі це не є секрет, можливі запахи, які можуть бути ліквідовані тільки активованим вугіллям, тому за цей період ми провели дуже велику роботу для того, щоб впровадити цю технологію. Враховуючи те, що вона раніше в нас не використовувалась, нам прийшлось розробити установку по дозуванню, вона вже виконана, вона вже пройшла випробування. У принципі, ми зараз очікуємо вугілля, це технологія називається пиловидне вуглювання методом внесення у воду пульпи однопроцентної пиловидного активованого вугілля, це природний абсорбент. (…) Воно абсорбує запахи і в принципі всі токсини, які в воді є”, – зазначив посадовець.
З його слів, реагент “вчасно буде в Києві”. “… приблизно, ми так змоделювали, що це буде максимум два тижні, (…) ми будемо забезпечені цим активованим вугіллям на цей період або на той, який нам буде потрібен. У принципі ситуація таким чином буде вирішена”, – вказав він.
“Зараз ми бачимо, що розбавлення іде, що, можливо, ця пляма до Києва і не дійде в тому обсязі, у якому ми взагалі могли б там, скажемо так, мати якісь там переживання. Тому ситуація під контролем, ми моніторимо ситуацію, і, дякуючи нашим міжнародним колегам, ми з такою технологією, яка в принципі в подальшому може бути використана для подібних ситуацій. І скажемо так, що подібні забруднення траплялися в минулому, вони в принципі вже були, і ми з таким справлялися дуже ефективно”, – зазначив генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк.