Окупаційні адміністрації РФ планують відкрити виборчі дільниці в окупованій частині Донецької та Луганської областей. Вони розраховують, що жителі ОРДЛО візьмуть участь у голосуванні на майбутніх виборах у Державну думу РФ восени 2021 року.
Про це повідомляє Східна правозахисна група.
Участі у виборах зможуть взяти ті жителі ОРДЛО, які отримали російські паспорти.
“За інформацією наших джерел, таке розпорядження окупаційним адміністраціям РФ в ОРДЛО було спущено з Кремля”, – зазначають правозахисники.
Серед завдань, які поставив Кремль окупаційним адміністраціям:
забезпечення участі у голосуванні не менше 50% жителів ОРДЛО (ті які отримали паспорт РФ) від загальної кількості “громадян” РФ ОРДЛО (250-350 тисяч);
прискорення процесу видачі паспортів РФ в ОРДЛО і збільшення кількості виданих паспортів РФ в ОРДЛО;
організація медійної кампанії до РФ від місцевих жителів і “політичних діячів” ОРДЛО з вимогою прийняття участі у голосуванні на майбутніх виборах
Правозахисники зазначають, що такими діями РФ продовжує реалізацію стратегії гібридної війни проти України, а також інтеграцію Луганської та Донецької областей в РФ.
Раніше українська сторона повідомляла, що на окупованій території Донецької і Луганської областей примусово пройшли паспортизацію близько 300 тисяч громадян України.
РБК-Україна писало, що вперше за весь час окупації Донбасу російська партія відкриє своє представництво на цих територіях.
кремль розгорнув FIMI-кампанію про "знищення історичної пам’яті" в Севастополі - Центр страткому
Мадяр наказав розслідувати затримання інкасаторів Ощадбанку в Угорщині
Що заявила Матернова
Греція хоче прискорити вступ Чорногорії до ЄС під час свого головування у 2027 році