П’ятеро молодиків, видававші себе IT-спеціалістами фінансової установи під приводом «тестування платіжної системи» здійснили незаконні перекази грошей на підконтрольні рахунки. Нині зловмисникам загрожує до дванадцяти років ув’язнення із конфіскацією майна. Про це «Вечірньому Києві» повідомили в Управлінні протидії кіберзлочинам в м. Києві Департаменту кіберполіції Національної поліції України

Співробітники кіберполіції Києва спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції викрили п’ятьох громадян у шахрайстві. Вони встановили, що до правопорушення причетні п’ятеро фігурантів, у віці 24-35 років. Двоє з них наразі відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
Зловмисники телефонували до банку, видаючи себе за працівників IT-підтримки цієї ж установи. Під виглядом перевірки платіжної системи, переконали касира здійснити кілька «тестових» операцій.
Таким чином вони проводили транзакції на підконтрольні рахунки.

У результаті таких дій, правопорушники незаконно привласнили 1 мільйон 400 тисяч гривень банку.
Правоохоронці провели обшуки і вилучили речові докази- ноутбук, мобільні телефони, банківські та сім-карти.
У проведенні обшуків також були залучені бійці полку поліції особливого призначення Києва та працівники управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна. Слідчі дії тривають.
Вирішується питання щодо оголошення підозри та обрання запобіжного заходу.
Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.
У ніч масштабної атаки на столицю у Перинатальному центрі народилося четверо малюків
росія вдарила по Успенському собору Києво-Печерської лаври - ексклюзивне відео
Уже 30 постраждалих через російську атаку у столиці
ВАКС стягнув у дохід держави активи ексначальника відділу стратегічних розслідувань у Києві на мільйони гривень