Шевченківський районний суд Києва відмовився передати в управління АРМА (Агентству з розшуку та менеджменту активів) російський танкер Neyma, який РФ використала для блокування Керченської протоки і захоплення українських кораблів. Він був затриманий українськими правоохоронцями в липні 2019 року на річці Дунай в порту Ізмаїла.
Про це повідомляється РБК-Україна з посиланням на матеріали суду.
За рішенням суду він був заарештований як знаряддя злочину, вчиненого російською владою в Керченській протоці.
Встановлено, що саме цей танкер використовувався росіянами для перекриття Керченської протоки 25 листопада 2018 року і захоплення в полон українських моряків з трьох військових кораблів.
У січні 2019 року танкер був проданий за 31 млн рублів однією російською компанією інший і змінив назву.
Для збереження економічної вартості і збереження корабля Служба безпеки України попросила суд передати його в управління АРМА. В середині серпня поточного року київський суд це прохання відхилив. Суд зазначив, що українські правоохоронці не запитали згоди російського власника судна на реалізацію його майна або передачу його в управління.
Нагадаємо, 30 липня Приморський районний суд міста Одеси заарештував російський танкер NEYMA.
Крім того, Генеральне консульство Російської Федерації в Одесі направило в Міністерство закордонних справ України ноту з вимогою прояснити ситуацію навколо арешту російського танкера NEYMA.
У МЗС відреагували на поведінку білоруської пропаганди після заяв Зеленського
Попри конфлікт із Трампом, Італія не змінюватиме курс на співпрацю зі США – Мелоні
Зеленський заявив, що обговорив із Трампом тристоронню зустріч у США за участю путіна
Перші підсумки зустрічі G7 – Трамп не звинувачує Україну, Європа посилює допомогу, а Зеленський запрошує путіна на перемовини