Командувач армії Нігерії обіцяє придушити повстанців на тлі тиску США через релігійне насильство

 Джерело

Новий командувач армії Нігерії в п’ятницю пообіцяв активізувати військові операції проти ісламістських формувань на північному сході країни, через кілька днів після того, як президент США Дональд Трамп попередив про можливі воєнні дії, якщо Абуджа не зможе приборкати насильство щодо християн, передає УНН із посиланням на Reuters.

Деталі

Минулого тижня Трамп включив Нігерію до списку країн, які викликають особливе занепокоєння, до списку країн, які, на думку США, порушують свободу віросповідання. У суботу він заявив, що доручив Міністерству оборони підготуватися до можливих “швидких” військових дій, якщо Нігерія не припинить вбивство християн.

Трамп анонсував можливе військове вторгнення США до Нігерії02.11.25, 02:53 • 5625 переглядiв

Генерал-лейтенант Вайді Шаїбу зробив цю заяву під час свого першого оперативного візиту до штату Борно, епіцентру 16-річного повстанського руху, в результаті якого загинули десятки тисяч людей і мільйони були змушені залишити свої будинки.

Нігерія відкидає звинувачення США про переслідування християн та обіцяє випуск єврооблігацій на мільярди доларів04.11.25, 20:01 • 3065 переглядiв

“Нігерійська армія під моїм командуванням не залишить каменя на камені”, – заявив Шаїбу солдатам у Борно. “Ми продовжуватимемо цю боротьбу з новою енергією, чіткою цілеспрямованістю та абсолютною самовідданістю, щоб раз і назавжди покінчити з цією загрозою”.

Шаїбу закликав солдатів продовжувати чинити тиск на повстанські угруповання “Боко Харам” та “Ісламська держава Західна Африка” (ISWAP) та пообіцяв покращити логістику, соціальне забезпечення та бойову підтримку, щоб згуртувати війська.

Його візит до цього району пішов за директивою президента Боли Тінубу щодо активізації контртерористичних зусиль, заявили в армії.

Незважаючи на успіхи нігерійських військових останніми роками, “Боко Харам” та ISWAP цього року активізували напади на військові бази у Борно, а також на мирних жителів.

Кількість жертв у Нігерії зростає: армія обіцяє рішучу боротьбу з повстанцями на тлі тиску США07.11.25, 21:01 • 292 перегляди

Схожі повідомлення

Союзник США проводить навчання армії і моделює вторгнення, де головною загрозою є Китай

 Джерело

Філіппіни розпочали військові навчання “Море, небо та земля”. у співпраці з США, своїм ключовим союзником. За легендою, в опорі проти вторгнення, основним суперником є КНР. Пише УНН із посиланням на Newsweek, AFP та Philippine Daily Inquirer.

Деталі

Філіппінські війська проходять 10-денні тренування, спрямовані на відбиття вторгнення. Навчання мают назву “AJEX (Спільні навчання Збройних сил Філіппін) DAGIT-PA”. Останнє є парафразом від тагальських слів, що означають “Море, небо та земля”.

Щорічний захід об’єднує армію, флот, військово-повітряні сили та корпус морської піхоти, а також берегову охорону та національну поліцію.

У тренуванні змодельовано сценарії, які можуть виникнути під час морського десанту. Серед них: протидія захопленню противником аеродромів або висадок на пляжі, а також навчання з наземної оборони.

Навчання відбуваються у спірному Південно-Китайському морі та по всій Північній частині Лусона. Цей регіон розташований навпроти Тайваню, з іншого боку стратегічної Лусонської протоки. 

Цю місцевість США розглядають як ключову точку прориву у разі конфлікту з Китаєм

– пише Newsweek.

На відкритті навчань у вівторок командувач збройних сил Філіппін Ромео Браунер-молодший заявив журналістам, що військові прагнуть бути здатними триматися “принаймні 20-30 днів” у конфлікті.

Ми повинні покладатися на себе в першу чергу. Ось чому наші навчання тривають безперервно

– цитує його слова Philippine Daily Inquirer.

Реакція Китаю

Пекін неодноразово критикував навчання, називаючи їх спрямованими проти Китаю. Чиновники КНР звинувачували Філіппіни в тому, що країна діє як несвідомий пішак у зусиллях США стримати зростання Китаю.

Нагадаємо

У Південнокитайському морі знову сталося зіткнення. В жовтні 2025 року, за версією Маніли, що китайське судно навмисно протаранило корабель під філіппінським прапором біля островів Спратлі. Китай звинувачує Філіппіни у вторгненні у його води. Інцидент стався на тлі затяжної напруженості у стратегічно важливому регіоні.

Тайфун “Калмегі” на Філіппінах забрав життя 66 людей, десятки зникли безвісти05.11.25, 08:36 • 2935 переглядiв

Схожі повідомлення

Іран планував вбивство посла Ізраїлю в Мексиці, але спробу припинили – представник США

 Джерело

Корпус вартових ісламської революції Ірану планував вбивство посла Ізраїлю в Мексиці з кінця минулого року, але цю спробу було припинено, і наразі загрози немає. Про це заявив у п’ятницю представник США, передає УНН із посиланням на Reuters.

Деталі

Представник США, який побажав залишитися анонімним, заявив, що змова проти посла Ейната Кранца Найгера діяла протягом першої половини цього року.

“Змова була припинена і наразі не становить загрози”, — повідомив представник Reuters. “Це лише черговий випадок у довгій історії вбивств дипломатів, журналістів, дисидентів та всіх, хто з ними не згоден, з боку Ірану, що має викликати глибоке занепокоєння у всіх країн, де є Іран”.

Представник відмовився повідомити, як було попереджено змову, або надати більш детальну інформацію про операцію.

Постійна місія Ірану при ООН у Нью-Йорку відмовилася від коментарів.

Інспектори МАГАТЕ вперше повернулися до Ірану після ударів Ізраїлю по ядерних об’єктах27.08.25, 18:02 • 4282 перегляди

Додамо

Сполучені Штати та їхні союзники часто заявляли, що Іран та його довірені особи намагалися організувати насильницькі атаки на противників Тегерану.

Служби безпеки Великої Британії та Швеції минулого року попереджали, що Тегеран використовує злочинних довірених осіб для здійснення своїх насильницьких атак у цих країнах. Лондон заявив, що з 2022 року запобіг 20 пов’язаним з Іраном змовам.

Десяток інших країн засудили те, що вони назвали сплеском убивств, викрадень та переслідувань, організованих іранськими розвідувальними службами.

Глава британської внутрішньої розвідки, генеральний директор MI5 Кен МакКаллум, заявив минулого місяця, що Іран “гарячково” намагається змусити замовкнути своїх критиків по всьому світу, і послався на те, що Австралія розкрила причетність Ірану до антисемітських змов, а голландська влада розкрила невдало.

Ізраїль давно є метою Ірану, особливо після того, як Ізраїль вступив у повітряну війну з Іраном, під час якої американські бомбардувальники атакували іранські ядерні об’єкти у червні.

Схожі повідомлення

Екс-дружина магната нерухомості Майкла Фукса просить суд Британії відправити бізнесмена до в'язниці

 Джерело

Магнат нерухомості Майкл Фукс перебуває у “небезпечному” фінансовому стані з боргами понад 250 мільйонів доларів, і водночас скрутному становищі на тлі гіркого розлучення. Його колишня дружина через адвокатів наполягає на ув’язнені власнику легендарного хмарочоса Chrysler Tower. 

Передає УНН із посиланням на Вloomberg.

Деталі

Майкл Фукс і Альвіна Коллардо-Фукс одружилися в Нью-Йорку в 2012 році, у них народилося двоє дітей. Але вже багато років колишня пара знаходиться у напруженому процесі разлучення. Наразі співзасновник інвестиційної компанії RFR Holding “перебуває між молотом і ковадлом, з кредиторами з усіх боків. Ключова загроза з боку колишньої дружини Фукса, яка зажадала ув’язнити його за порушення судового рішення про їхнє гірке розлучення.

Контекст

Юридична суперечка виникла після рішення 2022 року, яке закликало Фукса виплатити колишній дружині Альвіні Коллардо 37,5 мільйонів фунтів стерлінгів (49,2 мільйона доларів), щоб дати їй “чистий відпочинок” від магната нерухомості. Адвокати Коллардо стверджують, що Фукс порушив наступне судове рішення, продавши певну нерухомість і надіславши гроші своєму бізнес-партнеру Абі Розену. Жінка через своїх юристів вимагала відповідного штрафу та конфіскації активів, а також закликала до дворічного тюремного ув’язнення для Фукса.

Впливового бізнесмена “обдерли до нитки”

Наразі магнат нерухомості Майкл Фукс має борги на суму понад 250 мільйонів доларів. За оцінкою юристів, бізнесмен у “небезпечному” фінансовому становищі. При цьому, згідно з заявою магната, той вже виплатив 31 мільйон доларів Альвіні Коллардо, які Фуксу довелося навіть позичити. Крім того, він пообіцяв виплатити ще 10 мільйонів доларів.

Доповнення

Лондонські сімейні суди є популярним місцем для розгляду дороговартісних шлюборозлучних спорів, і судді зазвичай готові винести рішення про більш рівний розподіл активів подружжя.

За останніми даними, Коллардо наразі отримав активи на суму 47 мільйонів фунтів стерлінгів. Юристи сторін не прокоментували на запит Вloomberg.

Нагадаємо

Схожі повідомлення

США продали снайперські гвинтівки елітному підрозділу поліції Бразилії, причетному до кривавого рейду в Ріо – Reuters

 Джерело

Адміністрація США схвалила продаж снайперських гвинтівок бразильському підрозділу BOPE, попри застереження американських дипломатів, що ця зброя може бути використана для позасудових страт, повідомляє Reuters із посиланням на документи та чиновників. Про це пише УНН.

Деталі

Підрозділ BOPE з Ріо-де-Жанейро, який отримав 20 снайперських гвинтівок Daniel Defense LLC, нещодавно провів рейд, унаслідок якого загинула 121 особа, включно з чотирма поліцейськими. Цю операцію засудили правозахисники та експерти ООН, які заявили, що частина вбивств могла бути незаконною.

Трупи вистилають вулицю Ріо: кількість загиблих внаслідок поліцейських рейдів зросла до 13229.10.25, 18:23 • 3509 переглядiв

За даними Reuters, тодішня посол США в Бразилії Елізабет Беглі виступала проти угоди, назвавши BOPE “одним із найвідоміших поліцейських підрозділів у Бразилії щодо вбивств цивільних осіб”. Попри це, продаж було затверджено у травні 2023 року за адміністрації Джо Байдена, а зброю передано лише у 2024-му.

Минулого року поліція Ріо загалом була відповідальна за понад 700 смертей, свідчать дані Бразильського форуму громадської безпеки.

Неясно, чи американські гвинтівки застосовувалися безпосередньо під час останнього рейду.

Нагадаємо

Понад 2500 поліцейських провели операцію проти наркокартелів у Ріо-де-Жанейро. Наркоторговці вперше застосували FPV-дрони для скидання вибухівки на правоохоронців.

Поліцейські Ріо згодом заявили, що в місті поліція провела операцію проти банди Comando Vermelho, під час якої загинули четверо правоохоронців.

Схожі повідомлення

У Грузії сім опозиційних партій заявили про консолідацію для "мирної зміни режиму"

 Джерело

Сім опозиційних політичних об’єднань заявили про консолідацію для того, щоб “мирною боротьбою змінити режим” у Грузії. Спільне звернення поширили сьогодні “Ахалі”, “Гірчі – більше свободи”, “Дроа”, Національно-демократична партія, “Європейська Грузія”, “Федералісти” та платформа “Площа Свободи”, передає УНН із посиланням на “Новини Грузія”.

Між нами багато відмінностей, але всіх нас поєднує спільна мета: мирною боротьбою змінити режим корумпованих злочинців, які грабують народ, звільнити несправедливо ув’язнених письменників, лікарів, студентів, акторів і політиків, врятувати незалежність і державність Грузії і утвердити своє місце в нашому природному історичному лоні 

– йдеться у заяві.

Автори заяви наголосили, що “репресії” не можуть перешкодити “послідовній боротьбі грузинського народу”, який бажає “жити у справедливій, безпечній та вільній країні” та “не допустить порушення конституції”.

“Ми, демократичні політичні партії, боротимемося до кінця, щоб повернути владу тим, кому вона справді належить – грузинському народу”, – сказано у заяві.

ПАРЄ стурбована наміром Грузії заборонити опозиційні партії: до кінця року відправлять місію до Тбілісі29.10.25, 16:36 • 2413 переглядiв

Додамо

Партії виступили зі спільним зверненням невдовзі після того, як прокуратура звинуватила вісім опозиціонерів у змові з метою повалення уряду та надання допомоги іноземним державам у ворожій діяльності. Слідчі планують добиватися ув’язнення терміном до 15 років для головних політичних опонентів “Грузинської мрії”, шестеро з яких вже перебувають у в’язницях за іншими звинуваченнями.

Минулого тижня “Грузинська мрія” також подала позов до Конституційного суду з вимогою заборонити три опозиційні партії на тій підставі, що вони становлять “реальну загрозу конституційному ладу” — це “Єдиний національний рух”, “Ахалі” та “Лело”.

Єврокомісія розкритикувала Грузію за відкат демократії04.11.25, 18:36 • 3009 переглядiв

Схожі повідомлення

У поліції Лондона процвітає дискримінація та систематичний расизм – дослідження

 Джерело

Незалежне розслідування дійшло висновку, що поліція столиці Великої Британії має структурну проблему з “систематичним расизмом”. Передає УНН із посиланням на ВВС.

Деталі

Спеціальне дослідження правоохоронної структури Лондона виявило систематичний расизм, спрямований проти темношкірих працівників поліції.

В дослідженні було приділено увагу системі, керівництву, управлінню та культурі столичної поліці. Згідно з висновком 126-сторінкового огляду, наразі расова шкода “підтримується через повторювану інституційну послідовність” у поліції Лондона.

Доктора Шерін Деніелс, автор дослідження, пояснює, чому лондонська поліція є расистською у власних рядах.

  1. Відділи кадрів частіше оцінюють чорношкірих офіцерів як «агресивних», ніж білих.
    1. Вони расистські щодо лондонців, яких повинні захищати.

      У дослідженні, замовленому консалтинговою компанією HR Rewired, було зроблено висновок, що співробітники поліції з темною шкірою були “названі конфронтаційними”, тоді як співробітники зі світлішою шкірою можуть швидше отримати співчуття та поблажливість.

      Доктор Шерін Деніелс сказала, що системний расизм — це “не питання сприйняття”, додавши, що “справжня відповідальність починається з конкретики”.

      Згідно зі звітом, Met, поліція столиці Британії, “роспізнає” колір шкіри “ймовірною причиною” злочинів. Також встановлена практика обшуків з роздяганням також вкелючає “вектор расизму”.

      Доповідь звертає також увагу на явище “адультифікації” темношкірих дітей — тенденцію сприймати їх як більш дорослих і зрілих, ніж вони є насправді, що призводить до ігнорування їхньої вразливості та трактування їхніх вчинків як злочинних.

      Нагадаємо

Схожі повідомлення

Vodafone та AST SpaceMobile створюють європейську супутникову мережу

 Джерело

Британська та американська компанії оприлюднили плани щодо створення європейського супутникового угруповання для забезпечення зв’язку між супутниками та смартфонами для комерційних та урядових застосувань.

Передає УНН із посиланням на Reuters.

Деталі

Британська телекомунікаційна компанія Vodafone і американська компанія AST SpaceMobile планують побудувати європейську супутникову мережу мобільного зв’язку.

Ключові пункт плану мережі:

  • розширити доступ до мобільного широкосмугового зв’язку в недостатньо обслуговуваних районах;
  • підтримувати зусилля з реагування на надзвичайні ситуації та стихійні лиха.

Ініціатива є значним кроком до зміцнення можливостей незалежного супутникового зв’язку Європи в той час, коли безпечні високошвидкісні канали передачі даних стають життєво важливими для економічної та стратегічної стійкості.

Vodafone прокладе підводний кабель через Чорне море в обхід росії20.10.25, 12:12 • 2839 переглядiв

Зміцнення цифрового суверенітету Європи буде будувати спільне підприємство Vodafone та AST SpaceMobile.

Німеччину обрано місцем розташування основного центру супутникових операцій (SatCo).

SatCo планує надавати масштабований європейський сервіс мобільного широкосмугового зв’язку через супутник, що дозволить операторам мобільних мереж (MNO) обслуговувати споживачів, підприємства та організації державного сектору.

Оператори мобільних мереж з 21 держави-члена ЄС та інших європейських країн вже виявили зацікавленість, а комерційне розгортання очікується у 2026 році.

Нагадаємо

Лідер Китаю Сі Цзіньпін подарував президенту Південної Кореї Лі Чже Мену два смартфони Xiaomi з дисплеями корейського виробництва, пожартував про шпигунство, порадивши перевірити наявність бекдора.

Державна служба статистики представила новий цифровий портал із вбудованим ШІ-асистентом StatGPT. Так влада, бізнес, аналітики та журналісти швидше знаходитимуть потрібні дані – без складної термінології та багатогодинного пошуку в таблицях. 

Схожі повідомлення

У дагестані розбився гвинтокрил: є загиблі та постраждалі

 Джерело

У дагестані розбився гвинтокрил з людьми на борту. Спочатку повідомлялось, що на борту були туристи, але згодом це спростували, повідомляє УНН з посиланням на BBC.

Деталі

Керівник Центру управління регіоном дагестану ісрафіл ісрафілов заявив, що на борту російського гвинтокрила є загиблі і постраждалі. Однак там не було туристів, а сам гвинтокрил не був туристичним.

До того російські “ЗМІ” повідомляли, що зазнав аварії в районі населеного пункту Ачі-су. В результаті загинули четверо. Стан одного вкрай важкий, двоє у важкому стані.

Також повідомлялось, що гвинтокрил зруйнував на землі приватний будинок, всередині нього не було людей.

Нагадаємо

У жовтні 2025 року в липецькій області рф зазнав аварії багатоцільовий винищувач МіГ-31. Інцидент стався під час заходу літака на посадку після виконання планового навчально-тренувального польоту.

Схожі повідомлення

Компанії Rheinmetall та ICEYE створюють спільне підприємство для виробництва супутників SAR

 Джерело

Німецький оборонний гігант Rheinmetall та фінська компанія ICEYE, відома своїми супутниками з радаром синтезованої апертури (SAR), об’єднують зусилля для створення нової компанії Rheinmetall ICEYE Space Solutions GmbH. Мета – посилити європейські можливості у сфері космічної розвідки. Про це повідомляє DPA, пише УНН.

Деталі

Як повідомив Rheinmetall, нове підприємство розміститься у місті Нойс поблизу Дюссельдорфа, де один із автомобільних заводів компанії буде переобладнано під виробництво оборонної космічної техніки.

У структурі власності Rheinmetall володітиме 60% акцій, тоді як ICEYE – 40%. Запуск виробництва заплановано вже на поточний рік, а перші супутники SAR очікуються у 2026 році.

Німецький гігант Rheinmetall будує завод снарядів у Латвії 27.09.25, 08:12 • 4970 переглядiв

SAR-технологія дозволяє отримувати високоякісні радарні зображення навіть за хмарності або вночі, що робить такі супутники незамінними для військової розвідки та моніторингу кризових регіонів.

ICEYE, яка налічує близько 700 співробітників по всьому світу, вже надає свої супутники Україні у війні проти Росії. Співпраця з Rheinmetall, у якої працює близько 40 000 осіб, відкриває шлях до масштабування виробництва та розширення ринку.

Концерн Rheinmetall купує виробника військових кораблів NVL15.09.25, 13:09 • 3100 переглядiв

Схожі повідомлення