США, Катар, Алжир та Нігерія звернулися до керівництва Європейського Союзу із закликом переглянути майбутні правила щодо викидів метану. Країни-експортери газу попереджають, що надто жорсткі вимоги можуть ускладнити постачання енергоносіїв до Європи та створити ризики для енергетичної безпеки блоку, пише УНН із посиланням на Bloomberg.
Деталі
У спільному листі експортери закликали Брюссель застосувати “прагматичний підхід” і внести зміни до регулювання, які дозволять європейським країнам безперешкодно імпортувати необхідні обсяги нафти та природного газу. Питання набуло особливої актуальності на тлі високих цін на енергоносії та намірів ЄС нарощувати закупівлі американського газу.
Суперечки всередині Євросоюзу
Ініціативу щодо перегляду правил підтримують Чехія та Словаччина, які закликають Єврокомісію терміново зменшити бар’єри для імпорту енергоресурсів. Водночас Брюссель поки не планує змінювати законодавство, пропонуючи державам-членам гнучкіше підходити до контролю та можливих штрафів для компаній.
Згідно з чинними планами ЄС, уже з наступного року імпорт викопного палива має відповідати новим вимогам щодо викидів метану, а до 2030 року почнуть діяти фінансові санкції за перевищення встановлених норм. Представники американської енергетичної галузі вважають такі правила недосконалими та заявляють про продовження переговорів із європейськими чиновниками щодо їхнього коригування.
Поліцейський застрелив однорічну дитину після виклику через нібито крадіжку підгузків у США
Венесуела перекинула війська до регіону, контрольованого золотодобувною мафією – ЗМІ
Франція звинуватила ізраїльську компанію BlackCore у втручанні у вибори в кількох державах
Естонія встановила перше модульне укриття за українським дизайном