США виділять $17,5 млрд на будівництво десяти нових атомних реакторів

Джерело

Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про виділення 17,5 млрд доларів на прискорення будівництва десяти нових великих ядерних реакторів. Про це повідомляє AP, пише УНН.

Деталі

У Вашингтоні пояснюють рішення різким зростанням попиту на електроенергію з боку центрів обробки даних та розвитку технологій штучного інтелекту.

Міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що інтерес до проєкту вже проявляють як енергетичні компанії, так і оператори великих дата-центрів. За його словами, будівництво реакторів може стартувати до 2030 року, а введення в експлуатацію очікується в середині наступного десятиліття.

Ставка на атомну енергетику

Усі десять нових реакторів планують будувати за технологією AP1000 компанії Westinghouse. Саме такі енергоблоки були зведені на АЕС Vogtle у штаті Джорджія – це перші великі атомні реактори, побудовані в США за останні десятиліття.

У Міністерстві енергетики повідомили, що сім енергетичних та комунальних компаній уже підписали листи про наміри щодо участі в програмі. Планується обрати п’ять майданчиків, на кожному з яких буде споруджено по два реактори. Федеральні кошти використають насамперед для закупівлі ключових компонентів із тривалими термінами виробництва.

Президент Трамп раніше поставив за мету збільшити виробництво атомної енергії у США в чотири рази протягом наступних 25 років. Водночас критики програми наголошують, що нові атомні електростанції залишаються дорогими проєктами, а в низці американських штатів досі діють обмеження або заборони на будівництво нових ядерних об’єктів.

Схожі повідомлення