Ціни на золото продовжили зниження та опустилися нижче позначки у 4100 доларів за унцію, досягнувши найнижчого рівня за останні два тижні. На ринок дорогоцінних металів тисне масштабний розпродаж технологічних акцій, який змушує інвесторів продавати золото для покриття збитків в інших активах, пише УНН із посиланням на Bloomberg.
Деталі
Під час попередньої торгової сесії спотова ціна золота втратила 1,7%, а в середу знизилася ще на 0,8% – до 4083,77 долара за унцію. Водночас долар США зміцнився, що зробило золото дорожчим для покупців за межами Сполучених Штатів.
Аналітики зазначають, що попри репутацію захисного активу, золото часто дешевшає під час масштабних розпродажів на фінансових ринках, оскільки інвестори використовують його як джерело швидкої ліквідності.
Інвесторів непокоїть політика ФРС
Додатковий тиск на ринок створюють очікування щодо подальшого підвищення процентних ставок у США. Інвестори занепокоєні жорсткою риторикою нового голови Федеральної резервної системи Кевіна Ворша, який сигналізує про готовність боротися з інфляцією шляхом збереження високої вартості запозичень.
Вищі ставки традиційно негативно впливають на золото, оскільки дорогоцінний метал не приносить відсоткового доходу. Разом із золотом дешевшають і інші метали: срібло втратило 1,1% і опустилося до 60,86 долара за унцію, тоді як платина та паладій також демонструють негативну динаміку.
Економіка рф втрачає мільярди доларів через українські далекобійні удари – The Economist
Брехня у звітності БЕБ може обернутися кримінальною відповідальністю для його керівництва - суддя у відставці
Авіаційна галузь у 2025 році сплатила до бюджету понад 702 млн грн податків, що є рекордом за останні 8 років - ДПС
Ціни на нафту різко впали після досягнення угоди між США та Іраном