Президент США Дональд Трамп під час саміту G7 висловив розчарування діями Володимира Путіна та заявив, що Україна “справляється досить добре” на полі бою. За даними джерел, він також сигналізував про готовність посилити тиск на Росію та переглянути попередні домовленості щодо війни.
Про це повідомляє Axios.
За інформацією двох посадовців, які були присутні на саміті G7, Дональд Трамп після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським і розмови з Володимиром Путіним заявив, що Україна “справляється досить добре” на полі бою.
Співрозмовники видання також повідомили, що президент США висловив розчарування діями Путіна.
Крім того, за даними джерел, Трамп сигналізував про готовність відмовитися від так званих “анкориджських домовленостей”. Вони передбачали згоду Сполучених Штатів із вимогою Росії щодо контролю над неокупованими частинами українського сходу в межах можливої майбутньої мирної угоди.
Один із чиновників, який був присутній на саміті, зазначив, що Трамп демонстрував скептицизм щодо всього, що пов’язано з Путіним, і говорив про необхідність тиску на Росію, проте інші світові лідери сумніваються, що Сполучені Штати найближчим часом перейдуть до реальних кроків у цьому напрямку.
Раніше, державний секретар США Марко Рубіо заявив, що під час переговорів на Алясці між американською та російською сторонами не було досягнуто жодних домовленостей. У Кремлі відреагували на його слова, заявивши, що вони викликають запитання.
Нагадаємо, що помічник російського диктатора Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що Росія більше не очікує виконання домовленостей, які нібито були досягнуті під час зустрічі Путіна та Дональда Трампа в Анкориджі. За його словами, Москва робить ставку на досягнення власних цілей у війні проти України.
США та Іран підписали меморандум про взаєморозуміння
Ціни на нафту впали після переговорів США та Ірану
Суд заочно відправив під арешт екснардепа Іванющенка
Зеленський заявив, що Україна — "друга армія НАТО"