У столиці більш як на третину оновили парк спецтехніки «Київтеплоенерго»

Джерело

Петро Пантелеєв наголосив, що в Києві працює один із найбільших цілісних теплоенергетичних комплексів Європи.

«Це майже 3 тисячі кілометрів теплових мереж, дві потужні ТЕЦ, 200 котелень, єдиний в Україні сміттєспалювальний завод „Енергія“. Десятки років теплоенергетика міста перебувала в управлінні приватної компанії, але у 2018 році місто повернуло її у власне управління, щоб розпочати модернізацію. Адже десятки років у ремонт та заміну мереж не вкладали коштів, що в результаті призвело до зношеності мереж на рівні 80% та необхідності заміни обладнання на об’єктах теплогенерації. Ми створили комунальне підприємство „Київтеплоенерго“, яке нині опікується тепловим господарством міста», — пояснив посадовець.

За цей час муніципалітет інвестував у модернізацію тепло-енергетичного комплексу понад мільярд гривень.

«Вдалося замінити понад 270 км тепломереж, скоротивши на 15% кількість аварій. Розпочали надзвичайно важливий проєкт переоснащення сміттєспалювального заводу „Енергія“, що дозволить досягти європейських екологічних стандартів у роботі. Розпочато програму ремонту та модернізації обладнання на київських ТЕЦ № 5 та ТЕЦ № 6. Зокрема, у 2020 році виконано капремонт парової турбіни енергоблоку № 2. Це потужна парова турбіна, яка комбіновано виробляє тепло і електроенергію. Вона була введена в експлуатацію ще 34 роки тому — в 1986 році і потребувала оновлення», — сказав представник КМДА.

Загалом місто інвестувало в ремонт та модернізацію об’єктів енергетики понад 1 млрд грн.

«Саме аварійний стан мереж та обладнання стає причиною вимушених відключень гарячої води та опалення і справедливих нарікань зі сторони мешканців. Саме тому ми розпочали ремонтну програму, поступово знижуємо аварійність і досягнемо більш якісних послуг для киян», – зауважив Петро Пантелеєв.

Читайте також: У столиці трансформують заклади освіти

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»

Схожі повідомлення