Завдяки децентралізації на Закарпатті в декількох об’єднаних територіальних громадах люди змогли побудувати школи, лікарні, відновити дороги й багато іншого.
Про це йдеться в матеріалі “BBC“.
Баранинська, Полянська та Вільховецька сільські громади розташовані у різних куточках області, мають різну історію і час створення, різну кількість населення та фінансові надходження.
Держава зі свого боку дає дуже хороший стартовий капітал для об’єднаних громад, фінансуючи ініціативи за різними напрямками. Ще частину коштів дають закордонні партнери.
До села Родникова Гута відновили понад 17 км автошляху. Ще у 2015-му там відбувся паводок, багато шляхів зруйнувало, але зробили дорогу лише коли з’явилася об’єднана громада.
В Баранинцях, центрі однойменної ОТГ, добудовують Центр надання адмінпослуг. Планується, що до кінця року його таки запустять.
У селі Великі Лази, Баранинської ОТГ, на капітальний ремонт школи виділили 1,5 мільйона гривень. Окремо на ремонт спортзали виділили майже 1,6 млн гривень: замінюють дах, покриття підлоги, систему опалення та освітлення, двері тощо.
У школі ще відремонтували другий і третій поверхи, оновили навчальні кабінети та коридори, а також закупили усі необхідні матеріали для НУШ (нової української школи) – діти, які пішли в перший клас у 2018-му, отримали новесеньке обладнання.
Наприкінці минулого року громада придбала новий шкільний автобус – щоб дітям з навколишніх сіл було зручніше добиратися до школи.
У Вільховецькій ОТГ відкрили нову амбулаторію з денним стаціонаром. Будівництво такої амбулаторії було місцевою ініціативою – цього вимагали самі мешканці ОТГ. Зараз тут – сучасні кабінети лікарів, медперсоналу, обладнання для забору аналізів і навіть денний стаціонар.
Також у Вільховецькій ОТГ відновлюють одразу два стадіони та планують збудувати кілька мультифункціональних спортивних майданчиків.
А в Полянській ОТГ діє дитячо-юнацька спортивна школа. У ній безкоштовно займаються 186 дітей. Громада забезпечує школу усім необхідним: м’ячами, спортивним устаткуванням, формою тощо. Тут діють секції з волейболу, футболу, карате, в же незабаром планують додати і важку атлетику.
А для того, щоб до спорту були залучені не тільки жителі центрального села – Поляни – до інших сіл громади регулярно ходять шкільні автобуси, які відвозять тамтешніх дітей на тренування, а потім привозять додому. За схожою схемою діє і місцева дитяча школа мистецтв.
Завдяки урядовим програмам і грантовій підтримці громади змогли вивести інфраструктуру на належний рівень: відремонтувати дороги, школи, садочки, сільські клуби, звести спортивні та дитячі майданчики.
Держава, звісно, все одно даватиме гроші на соціальну сферу: медицину, освіту тощо. Але якщо громада захоче кращі умови для мешканців – мусить навчитися дбати про це сама.
Тому громади вже зараз шукають свій підприємницький шлях: як розвинути бізнес на місцях, як залучити інвестора та як більше зібрати податків.
Нагадаємо, партія “Європейська Солідарність” буде протестувати проти знищення децентралізації в Україні.
Генеральний прокурор України (2016-2019 рр.) Юрій Луценко заявив, що влада Зеленського вже зменшила доходи місцевого самоврядування на 15 мільярдів і до кінця року загалом заберуть 50 мільярдів.
У Женеву стягнули 16 тисяч поліцейських і військових через масштабний мітинг проти саміту G7
США зацікавлені у створенні постійної військової бази в Польщі – Міноборони
Сєчін поскаржився путіну на безпрецедентні пошкодження НПЗ після ударів України
Шість опозиційних сил Вірменії відмовилися визнати легітимність підсумків виборів