КИЇВ. 4 березня. УНН. Риторика про наближення до “небезпечної лінії” лягає в логіку війни, від якої не можуть відмовитися в Кремлі. Саме Москва має давати вказівки своїм формуванням на Донбасі, а не вимагати впливу партнерів по “норманді”. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, коментуючи висловлення прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова щодо “небезпечної лінії” в конфлікті на Сході України, передає УНН.
Цитата
“Росія має нарешті припинити перекладати відповідальність на інших і почати виконувати взяті на себе мирні зобов’язання. Риторика про наближення до „небезпечної лінії“ лягає в логіку війни, від якої досі не можуть відмовитися в Кремлі”, — заявив Ніколенко.
Деталі
Дипломат підкреслив, що це не Німеччину і Францію потрібно закликати використати свій вплив, а “дати вказівку контрольованим Москвою збройним формуванням дотримуватися режиму припинення вогню, розблокувати діяльність Тристоронньої контактної групи та фіналізувати довгоочікувані рішення для поліпшення життя мешканців по обидві лінії розмежування”.
“Це і запуск КПВВ, і гуманітарне розмінування, і визначення нових ділянок для розведення сил і засобів, і просування в звільненні утримуваних осіб. Україна максимально налаштована на досягнення прогресу по цих питаннях, проте ми не бачимо готовності Росії до конструктиву”, — заявив речник міністерства.
Контекст
Пєсков раніше заявив, буцімто партнери по “нормандської четвірці”, до якої, крім Росії і України, входять Франція і Німеччина, повинні “використовувати свій вплив для того, щоб повноцінна громадянська війна на Україні не відновилася”.
Прес-секретар Путіна також заявив про “небезпечну лінію”, до якої, за його словами, близька ситуація.
Зеленський відправив Орден Білого Орла назад президенту Польщі “Новою Поштою”
Трамп заявив про намір зосередитися на війні в Україні
МАГАТЕ ухвалило резолюцію з вимогою до Ірану повідомити про запаси урану та впустити інспекторів
Нові санкції Британії проти РФ: під ударом танкери та ГРУ