Окупаційні адміністрації РФ планують відкрити виборчі дільниці в окупованій частині Донецької та Луганської областей. Вони розраховують, що жителі ОРДЛО візьмуть участь у голосуванні на майбутніх виборах у Державну думу РФ восени 2021 року.
Про це повідомляє Східна правозахисна група.
Участі у виборах зможуть взяти ті жителі ОРДЛО, які отримали російські паспорти.
“За інформацією наших джерел, таке розпорядження окупаційним адміністраціям РФ в ОРДЛО було спущено з Кремля”, – зазначають правозахисники.
Серед завдань, які поставив Кремль окупаційним адміністраціям:
забезпечення участі у голосуванні не менше 50% жителів ОРДЛО (ті які отримали паспорт РФ) від загальної кількості “громадян” РФ ОРДЛО (250-350 тисяч);
прискорення процесу видачі паспортів РФ в ОРДЛО і збільшення кількості виданих паспортів РФ в ОРДЛО;
організація медійної кампанії до РФ від місцевих жителів і “політичних діячів” ОРДЛО з вимогою прийняття участі у голосуванні на майбутніх виборах
Правозахисники зазначають, що такими діями РФ продовжує реалізацію стратегії гібридної війни проти України, а також інтеграцію Луганської та Донецької областей в РФ.
Раніше українська сторона повідомляла, що на окупованій території Донецької і Луганської областей примусово пройшли паспортизацію близько 300 тисяч громадян України.
РБК-Україна писало, що вперше за весь час окупації Донбасу російська партія відкриє своє представництво на цих територіях.
США та Іран підписали угоду про припинення вогню, але Трамп пригрозив новими ударами
Україна знайшла додаткові ППО та ракети-перехоплювачі для посилення оборони - МЗС
Євролідери не змогли погодити швидшу євроінтеграцію України
Зеленський і Мерц обговорили оборонну підтримку України та кроки, необхідні для досягнення миру