Президенти США і Росії Джо Байден і Володимир Путін обговорювали відтворення механізму спецпредставника Держдепу США щодо України. При цьому на переговорах не йшло мови про приєднання США до “нормандського” формату.
Про це сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков в ефірі радіостанції “Ехо Москви”, передає “Інтерфакс”.
Пєсков зазначив, що з боку США колишній спецпредставник Курт Волкер проводив консультації. “Американці абсолютно справедливо намагалися з перших рук отримати інформацію про позицію сторін і отримували таким чином інформацію про позицію російської сторони”, – сказав Пєсков.
“Говорили про те, що в принципі можна було б відтворити такий механізм”, – підкреслив представник Путіна.
“Сам по собі “нормандський формат”, хоча його ефективність залишає бажати кращого – не з нашої вини, – але все-таки він самодостатній. Якихось нових учасників там навряд чи потрібно, але, звичайно ж, вести консультації з американцями – це те, що цілком можливо і те, про що вчора говорилося”, – додав Пєсков.
Нагадаємо, зустріч президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна відбулася 16 червня у швейцарській Женеві. Саміт двох лідерів тривав понад три години.
Зеленський і Трамп домовилися про backstop для України — про що йдеться
План наших українських далекобійних санкцій виконується абсолютно чітко - Зеленський
Єврокомісарка Кос: закріплення євроінтеграції в Конституції стало запобіжником для України
Очікуємо, що Україна виправить помилку щодо "Героїв УПА" - Сікорський