Влада Саудівської Аравії помякшила жорстке законодавство щодо одиноких жінок. Тепер їм дозволили жити і подорожувати самостійно, без чоловіків-опікунів.
Джерело: The Independent
У новій редакції закону про шаріатський суд, яку ухвалила влада країни, прибрали пункт, згідно з яким кожна доросла жінка повинна бути передана чоловікові-опікуну. Правда, мова йде тільки про незаміжніх та розлучених жінок, а також вдів. Заміжні, відповідно до закону, зобовязані жити разом з чоловіком.
“Доросла жінка має право вибирати, де їй жити. Опікун може повідомити про неї в суд тільки в тому випадку, якщо у нього є докази, що підтверджують, що жінка вчинила злочин”, йдеться в новій редакції закону.
Оновлене законодавство також дає жінкам право реєструвати народження дитини, шлюб або розлучення, і отримувати офіційні сімейні документи, а також ставати опікунами над неповнолітніми дітьми.
Чому жінкам в Саудівській Аравії дозволили самостійно жити і подорожувати?
Поправку до законодавства внесли після інциденту, що стався з
“Жінка – розсудлива доросла людина, яка має право вирішувати, де хоче жити”, постановив суд.
Тепер це вирішили зробити нормою і на державному рівні.
Помякшення прав жінок в Саудівській Аравії
За останні кілька років в Саудівській Аравії скасували кілька заборон по відношенню до жінок. Жінкам дозволили:
- дивитися футбольні матчі на стадіоні;
- водить авто;
- служити в армії;
- відвідувати ресторани через спільний вхід.
Читайте також:
Війна РФ проти України. ЄС має докази участі Китаю у вишколі російських солдатів
Мессі зрівнявся з рекордом Клозе за голами на ЧС
Генштаб ЗСУ повідомив про ураження центру космічного зв'язку у московській області
"Хезболла" заявила про можливе включення Лівану до угоди між Іраном і США