У Саудівській Аравії жінкам дозволили жити і подорожувати без чоловіків

 Джерело

Влада Саудівської Аравії пом’якшила жорстке законодавство щодо одиноких жінок. Тепер їм дозволили жити і подорожувати самостійно, без чоловіків-опікунів.

Джерело: The Independent

У новій редакції закону про шаріатський суд, яку ухвалила влада країни, прибрали пункт, згідно з яким кожна доросла жінка повинна бути передана чоловікові-опікуну. Правда, мова йде тільки про незаміжніх та розлучених жінок, а також вдів. Заміжні, відповідно до закону, зобов’язані жити разом з чоловіком.

“Доросла жінка має право вибирати, де їй жити. Опікун може повідомити про неї в суд тільки в тому випадку, якщо у нього є докази, що підтверджують, що жінка вчинила злочин”, — йдеться в новій редакції закону.

Оновлене законодавство також дає жінкам право реєструвати народження дитини, шлюб або розлучення, і отримувати офіційні сімейні документи, а також ставати опікунами над неповнолітніми дітьми.

Чому жінкам в Саудівській Аравії дозволили самостійно жити і подорожувати?

Поправку до законодавства внесли після інциденту, що стався з 32-річною мешканкою Саудівської Аравії Маріам Аль-Етібі 11 місяців тому. Жінка покинула рідну домівку, виїхавши в Ер-Ріяд без їх дозволу. Батьки подали на дочку в суд через непослух, але шаріатський суд відхилив позов.

“Жінка – розсудлива доросла людина, яка має право вирішувати, де хоче жити”, — постановив суд.

Тепер це вирішили зробити нормою і на державному рівні.

Пом’якшення прав жінок в Саудівській Аравії

За останні кілька років в Саудівській Аравії скасували кілька заборон по відношенню до жінок. Жінкам дозволили:

  • дивитися футбольні матчі на стадіоні;
  • водить авто;
  • служити в армії;
  • відвідувати ресторани через спільний вхід.

Читайте також:

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *