Газовий контракт Угорщини та Росії призведе до зниження прокачування і збільшення витрат на транспортування блакитного палива через територію України. ГТС доведеться наростити кількість агрегатів для підтримки тиску в системі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю “Радіо Свобода” директора з інтегрованих комунікацій НАК Максима Белявського.
За його словами, зниження обсягів прокачування газу через українську ГТС на 4,5 млрд кубічних метрів призведе до необхідності збільшити кількість агрегатів для підтримки належного тиску в системі.
При цьому, зазначив Белявський, щорічна витрата газу зросте приблизно на 50 млн кубометрів. “Дуже легко розрахувати, скільки це буде в грошовому еквіваленті”, – додав він.
Нагадаємо, Угорщина і Росія 27 вересня підписали контракт про постачання газу в обхід України. Українська сторона розкритикувала Будапешт за нову угоду з Москвою, у відповідній реакції угорське МЗС назвало таку позицію Києва втручанням у внутрішні справи.
Детальніше про ситуацію читайте в матеріалі “Газовий контракт Угорщини з”Газпромом”. Чим ризикує Україна через угоду”.
Порошенко анонсував нові сюрпризи для росіян після Eurosatory
Зеленський підтвердив ураження московського НПЗ на відстані 500 км
Стармер може оголосити про відставку 22 червня — інсайдери
Зеленський провів телефонну розмову з Трампом