Протягом поточного року ціна нафти зросла більше ніж на 60%, а в Європі вартість природного газу побила багаторічний рекорд. Аналітики із Bank of America припускають, що такий стрибок цін на енергоносії може стати причиною нової фінансової кризи.
“Експерти порівняли енергетичну кризу 2021 року зі зростанням цін на ринку нафти 14 років тому. Тоді нафта марки Brent з 50 доларів за барель на початку 2007 року злетіли до 150 доларів за барель в середині літа 2008 року. Проте з початком світової фінансової кризи вартість чорного золота різко впала. Якщо на ринку нафти виникне подібна ситуація, то великі підприємства можуть різко скоротити обсяги виробництва або загалом припинити свою діяльність, що врешті решт призведе до рецесії”, йдеться в повідомленні.
Аналітики також звертають увагу на те, що світові ціни на енергоносії завжди стрімко зростають з приближенням зими.
Окрім того, наголошується, що конкуренція між покупцями також набирає оберти у звязку з обмеженою пропозицією. Так, до прикладу, команда Джо Байдена уже офіційно попередила американців, що їм потрібно бути готовими платити більше за опалення. Ситуація на ринку може змінитися лише у разі вкрай теплої зими. За словами фахівців, тоді попит почне падати й проблема зникне на деякий час.
“Також існує ймовірність, що центральний банк стримає сукупний попит на ринку. Це означає підвищення процентних ставок та згортання політики економічних стимулів, що у результаті знизить загальний ріст та споживання енергії”, кажуть аналітики.
Читайте також:
- Вітренко назвав винного у газовій кризі в Україні.
- Нафтогаз хоче брати участь у сертифікації Північного
потоку-2 . - У Nord Stream 2 розкрили деталі щодо реалізації проєкту першої нитки газопроводу.
Гондурас планує закупити українські дрони для охорони кордонів
Навчальні стрільби з HIMARS на Тайвані: що це значить для безпеки острова
У США виявили небезпечну інфекцію, пов’язану з кроликами та кліщами
Рютте розкрив деталі розмови із Зеленським про ППО та втрати росії