Міністерство освіти і науки оприлюднило нові вимоги Міністерства охорони здоров’я щодо навчання під час карантину. Протиепідемічні заходи розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої освіти, а також профтехів і вишів.
Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.
Вхід до приміщень закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу, виняток для учнів 1-4 класів.
В помаранчевих зонах педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки, замість масок. У випадку виявлення температури понад 37,2 або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається до закладу.
Під час карантину не дозволяється організація харчування за типом “шведського столу” і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків.
У закладах освіти необхідно:
організувати місця для обробки рук антисептиками на всіх входах до закладу, позначити їх яскравими вказівниками та інструкціями про правила дезінфекції рук;
забезпечити наявність рідкого мила і паперових рушників або електросушарок для рук в санітарних кімнатах;
забезпечити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками – біля входу в заклад, у коридорах та санвузлах;
обладнати медичні пункти необхідними засобами – безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту;
розмістити плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;
обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів) у закритих приміщення, крім необхідних для функціонування закладів – педагогічних нарад, засідань ректоратів, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу;
створити можливості для організованого руху закладом – використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;
очистити та дезінфікувати поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила після занять в кінці робочого дня;
проводити провітрювання впродовж не менш ніж 10 хв після кожного заняття.
Також встановлено вимоги щодо перевезення дітей в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук.
Також щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 С. Салон транспорту необхідно дезінфікувати в кінці робочої зміни.
Нагадаємо, в Україні змінили карантинні вимоги для навчання в школах.
Раніше Денис Шмигаль доручив перевірити школи та дитячі садочки перед початком навчального року.
РФ програла Україні суд щодо статусу Азовського моря та Керченської протоки
"Маховик ненависті". Буданов розкритикував Навроцького та відмовився від Золотого офіцерського хреста
Україна отримала доступ до екстреної кібердопомоги ЄС
В Угорщині скасували заборону на українські ЗМІ, запроваджену за каденції Орбана