Ситника не звільнено з посади, усі його дії були законними – суддя КСУ про визнання неконституційним призначення голови НАБУ

 Джерело

Рішення Конституційного Суду України про неконституційність призначення директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника не означає, що його звільнено.

Про це РБК-Україна розповів суддя КСУ Ігор Сліденко.

За його словами, КСУ не є тим судом, який може когось звільнити або поновити на посаді.

“Визнання указу неконституційним не означає, що пан Ситник є звільненим. На мою думку, необхідно здійснити певні дії для того, щоб він позбувся своєї посади”, – заявив суддя.

Також Сліденко зазначив, що рішення Конституційного суду мають виключно перспективну дію, тобто працюють виключно “на майбутнє”. Тобто, вони, за дуже рідкісними винятками, не несуть ніяких наслідків минулих подій. Ці виключення пов’язані тільки з конституційними скаргами.

“Тому дії пана Ситника на його посаді були абсолютно законними, і сумніватися в цьому немає ніяких підстав”, – підкреслив суддя.

Сліденко також нагадав про презумпцію конституційної законності, яка означає, що якщо держорган прийняв будь-яке рішення, то воно вважається конституційним, поки КСУ не визнає зворотного.

РІШЕННЯ КСУ ЩОДО ВИЗНАННЯ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМ УКАЗУ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СИТНИКА ОТРИМАЛО ПІДТРИМКУ ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА – ZN.UA

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *