Без покарання колаборантів Україна не поверне окуповані території — Величкович

 Джерело

Без покарання колаборантів окупаційної влади на Донбасі, Україна не поверне своїх територій.

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат, фракція “Європейська солідарність” Микола Величкович.

“Дуже важливо буде, як ми ці території повернемо, коли будуть стояти на російсько-українському кордоні наші прикордонники, коли будемо мати контроль над цією територією, над українською повністю територією, дуже буде важливо одне. Ті, хто вчиняв злочини, мають понести відповідальність – ті, хто вчиняв злочини, вбивці і так далі – кримінальну. І ще одна річ. В 17 році ми пропонували законопроєкт про колаборантів. В тому законопроєкті ми передбачали, що ті, хто були причетні до організації якихось процесів, типу управлінських, вони повинні понести відповідальність”, – сказав Величкович.

Він зауважив, що ці люди хоч і не стріляли, не вбивали, не ґвалтували, але вони організовували процеси і вони повинні понести відповідальність.

“Яка це буде відповідальність? Ми пропонували на 10-15 років позбавити їх права брати участь… після того, як буде територія Україною повернута під свій вплив, позбавити права їм брати участь в якихось управлінських процесах, у виборах, на державній службі і так далі. Це той процес, який заставить їх понести відповідальність. Щобільше, ті люди, які це робили, вони повинні це усвідомити і зрозуміти. Вбивав – у тюрму. Організовував – на маргінес. Не буде іншого. Інакше ми будемо самі себе дурити, що ми по-іншому можемо цю територію взяти під контроль. Тому що ті громадяни України, які ті шість років, які мають українську позицію і зберігають її, їх по підвалах ганяють або їх принижують, вони повинні відчути, що держава Україна за них”, – додав Величкович.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков заявив, що уряд України розробляє пакет законопроєктів про перехідний період, куди увійдуть також закони про перехідне правосуддя (амністії). При цьому амністія не буде загальною.

Екссекретар РНБО, керівник штабу партії “Європейська Солідарність” Олександр Турчинов заявив, що головна небезпека полягає в тому, що президент Володимир Зеленський та його команда дивляться на ситуацію з окупованими територіями через призму своїх піар-заходів і рейтингів, а не національної безпеки України.

Міністерство закордонних справ України планує розробити за зразком американського “Акта Магнітського” український “Акт Сенцова” – процедуру накладання санкцій і подальшого переслідування іноземних посадовців, які системно порушують права українських громадян в окупованому Криму і на Донбасі.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *