Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зробив заяву щодо удару росії по турецькому судну в Чорному морі, вказавши, що росія залишається головною загрозою для безпеки та процвітання Чорного моря, пише УНН.
Деталі
“Уночі росія атакувала в Чорному морі суховантажне судно, що належить Туреччині. І зробила це одразу після турецького візиту високого рівня до росії. Чітка демонстрація того, що словам росії не можна довіряти. росія залишається головною загрозою для безпеки та процвітання Чорного моря”, – написав голова МЗС Сибіга у X.
Сибіга зазначив, що ВМС ЗС України врятували екіпаж – громадян Туреччини та Індії. “На жаль, унаслідок цієї атаки загинув один із членів екіпажу, громадянин Єгипту. – вказав міністр. – росія також атакувала ще два судна під прапорами Палау та Белізу. Вони зазнали пошкоджень, але їхні екіпажі не постраждали”.
“Інформуємо всі держави та організації про цю зухвалу атаку на міжнародне право та свободу судноплавства. Вона потребує рішучої та принципової відповіді з боку міжнародної спільноти та Міжнародної морської організації”, – підкреслив Сибіга.
Додамо, з візитом у рф 16-17 червня перебував очільник МЗС Туреччини Хакан Фідан.
ЄС схвалив початок переговорів про вступ України
Чому Путін почав програвати війну Україні — пояснення експертів
Шуфрич на домашньому арешті взяв участь у засіданні комітету Ради
Мадяр наказав розслідувати затримання інкасаторів Ощадбанку в Угорщині