Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про виділення 17,5 млрд доларів на прискорення будівництва десяти нових великих ядерних реакторів. Про це повідомляє AP, пише УНН.
Деталі
У Вашингтоні пояснюють рішення різким зростанням попиту на електроенергію з боку центрів обробки даних та розвитку технологій штучного інтелекту.
Міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що інтерес до проєкту вже проявляють як енергетичні компанії, так і оператори великих дата-центрів. За його словами, будівництво реакторів може стартувати до 2030 року, а введення в експлуатацію очікується в середині наступного десятиліття.
Ставка на атомну енергетику
Усі десять нових реакторів планують будувати за технологією AP1000 компанії Westinghouse. Саме такі енергоблоки були зведені на АЕС Vogtle у штаті Джорджія – це перші великі атомні реактори, побудовані в США за останні десятиліття.
У Міністерстві енергетики повідомили, що сім енергетичних та комунальних компаній уже підписали листи про наміри щодо участі в програмі. Планується обрати п’ять майданчиків, на кожному з яких буде споруджено по два реактори. Федеральні кошти використають насамперед для закупівлі ключових компонентів із тривалими термінами виробництва.
Президент Трамп раніше поставив за мету збільшити виробництво атомної енергії у США в чотири рази протягом наступних 25 років. Водночас критики програми наголошують, що нові атомні електростанції залишаються дорогими проєктами, а в низці американських штатів досі діють обмеження або заборони на будівництво нових ядерних об’єктів.
США просять Європу заповнити військові прогалини НАТО на тлі скорочення внеску - Bloomberg
Експрезидента Південної Кореї засудили до 30 років за запуск дронів до Пхеньяна
Гібридна війна з орбіти: російські супутники глушать GPS-сигнали в Європі - ЦПД
Туреччина залучить 70 тисяч силовиків для охорони саміту НАТО