Президент Сербії Вучич заявив, що піде у відставку найближчими тижнями

Джерело

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить посаду протягом найближчих кількох тижнів та оголосив про проведення дострокових президентських і парламентських виборів. Про це повідомляє УНН із посиланням на Reuters.

Деталі

Заява пролунала на тлі антикорупційних протестів, які тривають у Сербії вже півтора року після обвалу навісу на залізничному вокзалі в Нові-Саді, де загинули 16 людей. Кілька днів тому студенти знову вшанували пам’ять загиблих та закликали провести дострокові загальні вибори.

Я буду президентом лише кілька тижнів, а потім піду у відставку

– заявив Вучич під час мітингу своїх прихильників у Белграді.

Водночас він повідомив, що допоможе своїй Сербській прогресивній партії перемогти на майбутніх виборах, зокрема дострокових парламентських, які спочатку були заплановані на 2027 рік.

При цьому Вучич не уточнив ані точну дату своєї відставки, ані коли може бути розпущений парламент.

Опозиція та учасники протестів вважають трагедію в Нові-Саді наслідком корупції та неефективного управління, а студентський рух заявляє про намір кинути виклик чинній владі на майбутніх виборах.

Схожі повідомлення