Президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить посаду протягом найближчих кількох тижнів та оголосив про проведення дострокових президентських і парламентських виборів. Про це повідомляє УНН із посиланням на Reuters.
Деталі
Заява пролунала на тлі антикорупційних протестів, які тривають у Сербії вже півтора року після обвалу навісу на залізничному вокзалі в Нові-Саді, де загинули 16 людей. Кілька днів тому студенти знову вшанували пам’ять загиблих та закликали провести дострокові загальні вибори.
Я буду президентом лише кілька тижнів, а потім піду у відставку
Водночас він повідомив, що допоможе своїй Сербській прогресивній партії перемогти на майбутніх виборах, зокрема дострокових парламентських, які спочатку були заплановані на 2027 рік.
При цьому Вучич не уточнив ані точну дату своєї відставки, ані коли може бути розпущений парламент.
Опозиція та учасники протестів вважають трагедію в Нові-Саді наслідком корупції та неефективного управління, а студентський рух заявляє про намір кинути виклик чинній владі на майбутніх виборах.
У Криму поглиблюється паливна та логістична криза через удари по російській нафтопереробці - Зеленський
Кремль заявив про зрив таємної угоди Путіна та Трампа
Зеленський доручив ЗСУ бити на випередження по об’єктах, які рф використовує для масштабування війни
Британія до кінця року передасть Україні 150 тис. дронів та понад 350 ракет ППО та радарів