Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш, як очікується, очолить чеську делегацію на саміті НАТО в Анкарі, попри тривалу суперечку між урядом і президентом Петром Павелом щодо представництва країни. Про це повідомляє Aktuálně, пише УНН.
Деталі
Міністр закордонних справ Петр Мацінка заявив, що уряд планує остаточно визначити склад делегації на засіданні в понеділок. Водночас він опосередковано підтвердив, що президент Петр Павел також братиме участь у саміті.
Суперечка між урядом і президентом триває вже кілька місяців. Павел вважає, що відповідно до дипломатичного протоколу саме глава держави має автоматично очолювати делегацію, однак уряд наполягає, що питання, які розглядатимуться на саміті НАТО, належать до компетенції прем’єр-міністра.
Раніше Конституційний суд зобов’язав акредитувати президента для участі в саміті, однак, за словами Мацінки, це не скасовує урядового рішення про те, що делегацію очолює прем’єр. Остаточне рішення щодо складу делегації Кабінет міністрів має ухвалити 30 червня.
Якщо "дух Анкориджа" існував, то тепер він мертвий - Сибіга
Трамп був вражений українськими ударами вглиб росії та погодився на нові санкції – FT
рф зможе відновити армію за 5-7 років після війни - аналітик Foreign Affairs
Вантажний поїзд упав з мосту в Німеччині