Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель готовий відправитися до Білорусі для врегулювання ситуації. На це повинна погодитися діюча білоруська влада.
Про це йдеться в його заяві за підсумками саміту міністрів закордонних справ країн-учасниць ЄС, опублікованій на сайті Європейської служби зовнішніх зв’язків.
За його словами, тижнями влада Білорусі відмовляється від будь-якої взаємодії з протестувальниками або від посередництва ОБСЄ. У той же час Євросоюзу необхідно продовжувати вивчати будь-які можливості. Боррель виступив на підтримку активації Московського механізму ОБСЄ для відправки експертів з пошуку доказів порушень прав людини.
“Ми також підтримуємо пропозицію поточного і майбутнього глав ОБСЄ, Албанії та Швеції, відправитися в Мінськ. Я готовий поїхати до Мінська, якщо це може сприяти прогресу. До теперішнього часу (президент Білорусі, – ред.) Лукашенко відмовляється співпрацювати з Європейським союзом на будь-якому рівні”, – зазначив Боррель.
Він підкреслив, що ЄС не буде втручатися в справи Білорусі, але продовжить підтримувати демократичний вибір і права людини.
Нагадаємо, напередодні Рада ЄС підтримала заклик до нових виборів у Білорусі під егідою ОБСЄ.
Однією з тем вчорашнього саміту було погодження санкцій проти Білорусі, проте персональний пакет не був затверджений через позицію Кіпру.
Зеленський: Україна має домовленості щодо додаткових F-16, потрібно готувати пілотів
Посол України на Кіпрі Ніжинський подав у відставку. Але у МЗС є проблема
У Криму поглиблюється паливна та логістична криза через удари по російській нафтопереробці - Зеленський
Гегсет відзначив досягнення України та ефективність "ініціативи Трампа" PURL