КИЇВ. 5 квітня. УНН. Іран призначив посла в Об’єднаних Арабських Еміратах майже через вісім років після відходу його попередника. Потепління у відносинах між арабськими державами Перської затоки набирає обертів, передає УНН.
Цитата
«Приблизно за вісім років міністерство закордонних справ призначило Резу Амері новим послом Ісламської Республіки Іран в Об’єднаних Арабських Еміратах», — повідомило офіційне інформаційне агентство Ірану IRNA пізно ввечері у вівторок.
Амері, який останнім часом обіймав посаду генерального директора департаменту у справах діаспори міністерства закордонних справ, раніше працював в Алжирі, Судані та Еритреї.
Цей крок було зроблено після того, як у вересні минулого року Іран прийняв посла Еміратів після шестирічної відсутності.
Доповнення
ОАЕ скоротили рівень свого дипломатичного представництва після того, як сусідня Саудівська Аравія розірвала відносини в 2016 році після пограбування її дипломатичних місій в Ірані протестувальниками, обуреними стратою провідного священнослужителя шиїта.
Ер-Ріяд минулого місяця відновив дипломатичні відносини з Тегераном у рамках угоди укладеної за посередництва Пекіна.
Президент Ірану Ебрагім Раїсі прийняв запрошення до Ер-Ріяду від короля Саудівської Аравії, підтвердив у понеділок перший віце-президент Ірану Мохаммад Мохбер.
Іран та Об’єднані Арабські Емірати вже давно мають тісні економічні зв’язки, які тривали навіть під час дипломатичного затишшя.
Трамп припустив, що США "скоро зможуть" повернути санкції проти російської нафти
Пацієнти з Еболою тікають із лікарень у Конго через голодну кризу
Європа не може ефективно переозброїтися без України – прем’єрка Данії
Понад 3 тисячі загиблих за рік - ВМО заявила про руйнівні наслідки зміни клімату в Африці