Норвезьке агентство з радіаційної та ядерної безпеки (DSA) зафіксувало підвищення радіації вище за нормальні пороги на кордоні з росією, Про це пише УНН з посиланням на заяву відомства.
Деталі
Як стверджує DSA, у пробах двох станцій радіаційного спостереження – Вікшеф’єлль і Сванховд – були виявлені сліди цезію-137 – радіоактивного ізотопу, що виділяється при розпаді урану-235, що входить у паливо для атомних реакторів і начинку для ядерної зброї.
DSA знаходить цезій на всіх станціях повітряних фільтрів у Норвегії, і це часто відбувається через перемішаний пил від старих опадів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
Доповнення
Тим часом видання Barrents Observer вказує, що Радіоактивний ізотоп було виявлено в період з 9 по 12 вересня і лише на станціях, близьких до норвезько-російського кордону: інші посади радіаційного спостереження — на півночі Норвегії та Лапландії — його не фіксували.
Також нічого не повідомлялося про присутність цезію в пробах із російської сторони.
Наразі джерело появи цезію-137 невідоме. У Баренцевому морі працюють кілька атомних криголамів, а також атомні підводні човни, які з 16 вересня вийшли на найбільші з холодної війни навчання “Океан-2024”.
Однак аналітики вважають витік цезію-137 стався на реакторі, що працює в морі дуже малоймовірним.
Інша можливість, на їхню думку, може бути пов’язана з розробкою чи випробуваннями російської ракети з ядерним двигуном “Буревісник”. Полігон для її запуску знаходиться на архіпелазі Нова Земля, де СРСР до 1990 року проводив ядерні випробування.
В Ізраїлі заявили про ліквідацію високопоставленого командира "Хезболли" під час удару по Лівану
Мінфін США видав 60-денну ліцензію на видобуток і продаж іранської нафти
У кремлі заявили, що не розраховують на виконання домовленостей Анкориджа та чекають на "перемогу"
Зеленський завтра може знову зустрітися із Трампом