До кінця поточного року Україна отримає від США три катери типу “Айленд”, які доєднаються до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів “Старобільськ” і “Слов’янськ”.
Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран.
“До кінця поточного року у складі Військово-морських сил ЗС України буде сформовано дивізіон з 5 швидкохідних патрульних катерів типу Island, які передані нашій державі в рамках двостороннього співробітництва між США та Україною. До вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів “Старобільськ” і “Слов’янськ” впродовж 2021 року доєднаються ще 3 катери проєкту “Айленд”, – заявив міністр.
Таран зазначив, усі три катери надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями.
“Зараз проводиться налагодження механізмів і систем та розпочато роботу щодо встановлення озброєння на кожному із них. Ці два катери планується відправити до України протягом третього кварталу поточного року. Також відповідні технічні роботи проводяться і на п’ятому патрульному катері Р194. Він, оснащений зброєю, обладнанням та технічними засобами, буде доставлений до Одеси наприкінці 2021 року”, – підкреслив Таран.
Наразі на катерах які носитимуть назви “Суми” та “Фастів” в американському місті Балтимор повністю завершено відновлення їх технічного стану.
Велика Британія розробляє для України дешеву далекобійну зброю без американських компонентів
Є хороші ідеї, які можуть наблизити мир: Зеленський анонсував зустріч і Трампом на саміті G7
Лідер "Хезболли" висунув умову для перемир'я та пригрозив відповіддю на дії Ізраїлю
У мережі показали супутникові знімки московського НПЗ у капотні після українського удару дронами FP-1